В 2016 році фінансування профтехучилищ лягло на плечі міських бюджетів – це ще один етап децентралізації, однак держава погодилася дати на ці потреби субвенції.
– В січні прийняли закон, згідно з яким ПТУ беруть на фінансування місцеві бюджети, – пояснює заступник міського голови Вікторія Остапчук. – Станом на сьогодні підготовлені проекти змін до державного бюджету, де передбачено закладам професійно-технічної освіти та технічного коледжу субвенції, для тернопільських, наприклад, – у розмірі 26,7 млн грн.
Минулого року на потреби цих закладів виділили 74 мільйони гривень із держбюджету. Зрозуміло, що субвенцій від держави їм буде недостатньо. Однак спершу потрібно врегулювати питання передачі майна ПТУ на баланс територіальної громади міста, а потім – питання щодо підпорядкованості даних закладів.
– Зараз ми чекаємо, щоб прописали поетапно, як мають фінансуватися ці п’ять ПТУ та технічний коледж, – продовжує пані Вікторія. – Або за рахунок місцевого бюджету їх будуть дофінансовувати, або за рахунок коштів, які виділить обласна адміністрація. Однак слід підмітити, що лише 23% учнів цих закладів є жителями міста, решта – діти з області. Та й вирішення адміністративних питань, та ж сама історія з Каплуном, лежать на відповідальності ОДА, а не міста.
До слова, минулого року через недостачу субвенцій із державного бюджетузмушені були додатково виділити із міського близько 40 млн грн, аби забезпечити оплату зарплат та енергоносіїв в тих заклади освіти, які в місті, повідомила пані Вікторія, пише “20 хвилин”.