Наша область відома своїми мистецькими заходами різного спрямування. Тернопіль – єдине місто, де проводять міжконфесійні фестивалі, – зазначив начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик. Цього року з нагоди святкування 500-річчя Реформації проводять ще один під назвою «Файна пісня для Ісуса».
Заспівати сучасну християнську пісню зареєструвалося близько півсотні учасників. Конкурс складається із чотирьох етапів: у першому – необхідно було заспівати загальну християнську пісню, для другого відбору треба підготувати пісню- молитву за Україну, для третього – твір Пасхальної тематики, і для четвертого – пісню про Реформацію. Професіональний спів – це одна із необхідних речей учасників. Але у цьому конкурсі є ще одна важлива риса, те, як композиція торкнеться душі слухача.
Це фестиваль-конкурс. Не просто, коли збираються зустрітися, а позмагатися. Змагання – основна риса цього заходу. Я дивлюсь на мистецьку складову. Вона, особливо в таких тонких речах як прославлення Бога, має значно більше відповідальності. Ми радимося і з членами журі. Всі виконавці варті уваги. Вже визначили декілька повністю «готових». Хоча необов’язково, щоб кожен був артистом. Ми дивимося на учасників, як на людей, які за допомогою свого таланту зможуть донести ідею прославлення Бога». – Зазначив начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик.
БПП «Солідарність» запропонував Тернопільській Облраді звернення щодо протидії російській агресії
Подібний конкурс проводять в Одесі, – розповідає організатор Лідія Волощук. Саме там відбудеться Всеукраїнський конкурс, на який поїдуть найсильніші виконавці. Ми плануємо записати найсильніших виконавців. Це дасть змогу популяризувати християнську музику в магазинах, на вулицях та інших закладах. Переможці четвертого туру поїдуть на Всеукраїнський конкурс. Звичайно, ми плануємо розширяти рамки конкурсу. Хочемо, аби було більше учасників, і плануємо працювати не тільки в музичному напрямку, але й залучати інші види мистецтв». Зазначила Лідія Волощук. Учасники конкурсу дуже різні, адже обмежень щодо віку чи приналежності до певної конфесії немає. Всі вони з хвилюванням готувалися до виступу. Підтримати виконавців прийшли рідні і друзі. Я люблю співати, взагалі люблю музику. Сьогодні співатиму пісню про Божу любов. Я прийшла з своєю мамою. – каже 10-річна учасниця Естер. Це було хвилююче, але ми задоволені. Ми це робили для Бога, і це було приємно…
Наш гурт вже існує 5 років, протягом років склад змінювався, але ми всі любимо один одного. Назва нашого гурту «Soteria» означає «спасіння». Цю ідею ми хочемо донести слухачам своїми піснями» – Каже учасниця гурту «Soteria» Вікторія Цирук. Тут співає моя донечка Естер. Вона вокалом займається недовго. Грає на скрипці та фортепіано. Ми з чоловіком християни, тому й намагаємося прививати християнські цінності дітям. Коли почули про конкурс запропонували донечці, вона погодилася. Сьогодні співає пісні «То Твоя любов». – Хвилюєтеся?- Ой, я мабуть, хвилююся більше, ніж моя Естер.» Розповіла мама учасниці Тетяна.
Всі вокалісти докладали максимум зусиль, аби пісня для Творця прозвучала найкраще. Вже 11 березня учасники знову зберуться, аби виконувати композиції про Україну.
Обговорення