Старий Новий рік 2014 ми традиційно святкуватимемо в ніч з 13 на 14 січня.
Називається він так не тому, що вже встиг “постаріти”, а завдяки різниці в двох календарях – старому юліанському, за яким відзначає свята церква, і новому – григоріанському, за яким ми живемо, починаючи з 1918 року. І навіть через майже століття після переходу на новий стиль, багато людей продовжують неофіційне святкування Старого Нового року.
Адже це додаткова можливість повторити чудове свято і “закріпити” те, що не встигли 1 січня. Тим більше що “перший ” Новий рік припадає на період Різдвяного посту, і багато православних людей відзначають його скромно, з пісними стравами, а от Старий Новий рік можна святкувати на повну котушку, шумно і весело, зі щедро накритим столом, що ломиться від скоромних страв і делікате
Старий Новий рік 2014 – як святкувати Щедрий вечір
Вечір напередодні Старого Нового року називається Щедрий вечір, Васильєв вечір або свято Маланки. Традиційно цього вечора господині готують кутю, але не просто багату, як на Різдво, а щедру, заправлену смальцем або салом. Також на українському столі обов’язково мають бути страви зі свинини, печеня, ковбаси, кров’янка, сало, холодець, вареники та пироги, якими пригощають рідних, хресних, гостей, а також посівальників і щедрувальників.
Старий Новий рік 2014 – як святкувати, щедрувати і посівати
У Щедрий вечір обов’язково щедрують, а наступного дня – посівають. Розряджена молодь збирається компаніями і ходить від одного дому до іншого. Ці гарні українські ритуали супроводжуються словами побажань добра, здоров’я і благополуччя сім’ям, піснями, танцями і засіванням зерна з побажаннями багатого врожаю. Щедрують дівчата, посівають чоловіки і не навпаки, щоб не відлякати удачу на весь рік.
Старий Новий рік 2014 – як святкувати і водити Маланку
На Старий Новий рік існує веселий молодіжний обряд водити Маланку з театралізованими дійствами, з масками, перевдяганнями у різних тварин, зокрема – козу, як символ врожаю. Також традиційними персонажами цього вечора є баба Маланка і дід Василь – як уособлення закінчення року і початку наступного.
Обговорення