Чим, як не святковим концертом, міг іще відзначити свій чвертьстолітній ювілей яскравий творчий колектив, який став одним із символів нашого міста, його “візитівкою”.
“Мої слова — це музика, — скромно зазначає художній керівник і диригент Муніципального Галицького камерного оркестру, народний артист України Василь Феленчак. — Ми щасливі, що упродовж стількох років можемо дарувати музику і виступати для тернопільських слухачів”. І вони виступили!
Не лише Чайковський, а й «The Beatles»!
Чим, як не святковим концертом, міг іще відзначити свій чвертьстолітній ювілей яскравий творчий колектив, який став одним із символів нашого міста, його “візитівкою”, — Муніципальний Галицький камерний оркестр?.. У неділю, 19 березня, в Українському домі “Перемога” панувала її Величність Музика… Вели святкову імпрезу поетеса Олена Лайко та заслужений журналіст України Михайло Зубик, з вітальним словом на сцену вийшла і перша ведуча концертів оркестру Ганна Николайчук.
Усіх тернопільських шанувальників своєї творчості (а таких назбирався повний-повнісінький зал!) Муніципальний Галицький камерний оркестр під орудою незмінного керівника та диригента Василя Феленчака (до слова, 20 березня пан Василь також відзначив свій 70-річний ювілей) потішив виконанням найулюбленіших класичних та популярних композицій, “родзинками” джазової та навіть рок-музики… Музичні композиції Петра Чайковського, Кароля Шимановського, Ростислава Бабича, Генрі Мaнчіні органічно поєднувалися з бітлівською “Yestreday” та “Smoke on the water” “Deep Purple”…
Приєдналася до ювілярів і хорова капела “Зоринка” — знаменита “Алілуя” у виконанні хористів та у супроводі оркестру звучала особливо зворушливо й ніжно… Слухачі не шкодували долонь для оплесків, а всі, хто прийшов привітати музикантів, — теплих слів на їхню адресу. “Вітальників” зібралося чимало — колеги, друзі, учні, музиканти, які свого часу працювали у колективі, міський голова Тернополя Сергій Надал та колишній очільник міста Богдан Левків, за каденції якого Галицький камерний оркестр і отримав статус муніципального. “Безгрошів’я у ті часи було страшенне, – згадував Богдан Іванович, – але ми вирішили, що нехай не всі ями залатаємо, зате місто матиме прекрасний оркестр…”
«Різдвяні мелодії на вокзалі» — тернопільське ноу-хау!
Колектив, який з натхненням та радістю творить чудову музику для усіх нас, був створений в 1991 році на честь проголошення Незалежності України з ініціативи його художнього керівника та диригента, народного артиста України Василя Феленчака. Назвою ж “Галицький” оркестр завдячує як землі, на якій ми живемо, так і особливому колориту, який намагається привнести у музику, що виконує.
За роки творчої діяльності оркестр може похизуватися неабиякими здобутками: близько двох тисяч концертів у Тернополі та області, а також для офіційних делегацій Японії, Китаю, Німеччини, Польщі, Бельгії, США, Аргентини, Латвії, Естонії, Грузії, що перебували в Україні; виступи на концертних сценах і майданчиках у Німеччині, Франції, Югославії, Польщі, Угорщині, Словенії, співпраця з відомими виконавцями та музикантами — Ніною Матвієнко, Богданою Півненко… Мабуть, і не злічити, скільки сотень творів українських і закордонних композиторів — до того ж різних музичних стилів та напрямів – виконав за роки свого існування Муніципальний Галицький камерний оркестр – рахунок пішов уже не на сотні, а на тисячі…
У Тернополі відзначили третю річницю створення Національної гвардії України
А тернопільське ноу-хау — проведення у час новорічно-різдвяних свят концертів “Для тих, хто в дорозі” у приміщенні залізничного вокзалу — від Муніципального Галицького камерного оркестру перейняли чимало українських міст.
— Я пишаюся тим, що ми робимо, дякую музикантам і глядачам, — зазначає Василь Феленчак. — Людям потрібно, щоб вони прийшли, послухали музику і вийшли з концерту трішки іншими — просвітленими та натхненними, окриленими музикою. Якщо це сталося після концерту – отже, ми зробили усе правильно…
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Обговорення