Фабрика ялинкових прикрас в Теребовлі не працює вже близько 20 років. А її виробництво тоді було одним із найбільших у тодішньому Радянському Союзі. Тому ялинкові іграшки з Теребовлі — це вже історія. А щоб її відтворити для молодшого покоління, і занурити у спогади поважних мешканців Тернопільщини, у музеї-майстерні Теребовлі експонують виставку новорічних прикрас. Директор музею Ярослав Ярошевський радо розповідає про своє дітище. Ялинкові прикраси купує на усіх можливих платформах. Теребовлянці, каже, неохоче діляться іграшками з власної колекції.
«Ось цю верхівку у формі зірки купив у спеціальній групі на Фейсбуці. Заплатив десь 300 гривень, навіть коробка до неї є», — розповідає пан Ярослав.
Кульки, звірі, казкові персонажі та багато іншого можна побачити на виставці. Але найбільше вражають ідеально збережені фігурки Діда Мороза та Снігуроньки. Їх тут кілька. Найстаршим вже за 60.
«Мені важливо, щоб було і пакування, щоб люди оцінили «ексклюзивність» виробів і приналежність до теребовлянської фабрики. Дехто, дивлячись на традиційних новорічних персонажів, без яких не обходилося жодне новорічне свято, згадує своє дитинство. Активно фотографують, показують онукам і діляться своїми спогадами», — каже Ярослав Ярошевський.
На виставці можна побачити давні ялинкові іграшки з вати. Це подарунок колекціонерки Марини Лук’янової з Києва. А також у музеї представлені листівки на новорічну та різдвяну тематику з Радянського союзу та з-за кордону. Найстаріша датується 1905 роком.
«Ми ще не повністю доукомплектували деякі набори іграшок. Кожен експонат важливий, адже він несе в себе історію, яку варто показати іншим», — підсумовує директор.
Якщо у вас є ялинкові прикраси з Теребовлі, які ви хочете зберегти для майбутніх поколінь, передайте їх до музею. Він розташований за адресою: м. Теребовля, вул. Шевченка, 26 е.
Оксана Смільська
Обговорення