Слово «ферма» у більшості асоціюється з великою кількістю тварин та обробкою полів. Вирощування свиней, корів, курей — це те чим займається більшість агропідприємств. Але якщо великі традиційні підприємства завжди будуть мати прибуток, то міні-ферми, на жаль ні. Тому, часто фермери готові до експериментів. Де-не-де починають появлятися екзотичні ферми, які не лише заробляють на вирощуванні тварин чи рослин, а й на екскурсіях.
Україна може похвалитися такими екзотичними фермами
- Форелева ферма
Форелеве господарство знаходиться у Закарпатській області село Колочава. Місцеві риболови навчилися розводити цю рибу. Адже вона може вижити лише в ідеально чистих водоймах. Також, на фермі завжди є турист, які в рамках екскурсії можуть спіймати рибу.
- Жаб’яча ферма
Жаб’ячі ферми є на Одещині, Київщині, Закарпатті. Найчастіше їх створюють для постачання продукції у ресторани. Також, деякі підприємства вирощують жаб на експорт.
- Оленяча ферма
В Україні оленярство майже не розвинуту. Тому, єдина оленяча ферма знаходиться в селі Липча, що на Закарпатті. На площі 52 га знаходиться 200 оленів. Заснували цю ферму ще у минулому столітті, коли до місцевого колгоспу завезли кілька оленів з Калінінградської області. Також, тварин розводили з метою отримання лікарської речовини — відростки оленячих рогів після зрізання.
- Ферма зубрів
Ферма зубрів знаходиться в Івано-Франківській області у селі Мислівка. Господарство налічує кілька малих та дорослих тварин. Окрім зубрів, на фермі вирощують косуль, диких кіз та ін.
- Страусина ферма
Зараз, страусині ферми є у багатьох регіонах України. Одне з найбільших підприємств, що вирощує африканських страусів, знаходиться у селі Капустинці Збаразького району. Адже такі підприємства можуть приносити прибуток від продажу м’яса тварини, шкіри, кігтів, жиру та яєць. Також, популярний і туризм на страусині ферми. Люди з радістю відвідують такі місцини
Пише видання Хата
Обговорення