Бронзовий макет центральної частини міста хочуть зробити місцеві активісти і розмістити на одній із вулиць Тернополя, пише “20 хвилин”.
Цей макет. за їхніи словами, має бути в масштабі 1:300.
– На жаль, після двох воєн архітектура Тернополя дуже змінилася, і не в кращу сторону, – розповідає один із авторів проекту, громадський активіст Вадим Перець. – Тож цим макетом ми хочемо показати тернополянам та гостям міста, як виглядав Тернопіль в часи свого розквіту.
Який саме період буде відтворено на макеті, наразі ще вирішують.
– Можливо, це буде період десь за часів бабці Австрії, – розповідає один із організаторів проекту, краєзнавець Тарас Циклиняк. – Будемо визначатися. Але це обов’язково має бути той час, коли вже існували обидва костели: єзуїтський та парафіяльний, замок, катедра та старий замок.
Розмістити макет хочуть на одній із центральних вулиць міста.
– Ні в якому разі він не буде стояти в музеї, чи іншому приміщенні, – продовжує розповідати пан Циклиняк. – Досвід показує, що люди швидше підуть дивитися на те, що не потребує додаткової оплати за вхід. Тож, найшвидше, стоятиме він десь у районі вулиць Сагайдачного чи Валової. А гіпсову копію згодом можна буде розмістити і в музеї міста.
Відтворити на макеті також планують і втрачені скульптурні пам’ятки Тернополя, розповів пан Циклиняк.
– Макет матиме розмір два на три метри. Тому пам’ятники, які раніше стояли на вулицях центральної частини міста там також будуть означені. І фігура Святої Теклі, і пам’ятники Пілсудському та Міцкевичу.
Коли саме тернополяни зможуть побачити макет на вулицях міста, активісти наразі не можуть сказати.
– Ми ще навіть не рахували, скільки на це треба коштів, – каже пан Перець. – Окрім того, сама робота, а це виготовлення моделі спочатку із пластиліну, потім гіпсової форми та вже остаточне вилиття в бронзі, потребує приблизно півроку роботи.
Поки що ж автори проекту показали зразок частини макету – район Надставної церкви, виготовлений із пластиліну.