Добудова балкона на вул. Мазепи,1, на даху бару „Маяк”, розсварила дві сусідські родини. Перша стверджує, що добудова – незаконна і створює їм незручності. Друга відповідає, що має право узаконити добудову, а сусідів просто «тисне жаба».
– Сусідка Галина Шимко будує балкон без погодження, – розповідає 20хвилин Олег Симоненко. – Мені це створює незручності. По-перше, перекриває світло. І тепер з її балкона видно, що у мене в кімнатах робиться. Проглядається все повністю. Мені, виходить, треба своє вікно замурувати. А по-друге, робить це без дозвільних документів і погодження з нами. Куди я не звертався, жодної реакції.
Зокрема, чоловік звернувся із запитами у жек, управління ЖКГ, управління архітектури, інспекцію Держархбудконтролю.
– У жеку відповіли, що дали сусідці місяць для підготовки документації і дозвільні документи на облаштування балкона, – додає пан Симоненко. – Але які можуть бути дозволи? Вона їх не має. В управлінні архітектури відповіли, що в них не зареєстровано містобудівних умов та обмежень на добудову балкона. І зазначили, що державний контроль у сфері будівництва наразі здійснює Інспекція архбудконтролю, а вони тут ні до чого.
Архбудінспекція відповіла, що власником квартири є чоловік сусідки, він – за кордоном. І усі документи – у нього. Повернеться – надасть. У разі відсутності документів власник демонтує об’єкт.
– Якось довелось викликати міліцію, – каже пан Олег. – Повернувся з роботи, а сусідка стіну вже добудувала впритул до мого вікна. Сушку мою зняли. Хотів зняти блок, а він впав. То вона ще й написала у міліцію, що той блок коштує величезні гроші. Після виклику стіну трохи перебудували, зробили «на кут».
Йшли на поступки
Сусідка Галина Шимко, на яку поскаржився пан Олег, також розповідає про незручності, які створювала їй родина Симоненків. Стверджує, що спершу сусіди не були проти добудови, а що сталось потім, вона не знає.
– Раз оця вся історія піде в люди, і з негативного боку, то ви спитайте, чи у них все законно, – каже пані Галина. – Вихід на дах вони зробили законно? Вони мають документи? Не мають. Я отримала дозвіл ще у 90-х, після того, як отримала квартиру. Але тоді не мала змоги добудувати.
Жінка запевняє, що почала будувати балкон, як передбачено у проекті. Ба більше, вона каже, що спершу вони мали разом із сусідами будувати і робити накриття. А потім Симоненки чомусь передумали.
– Блоки мені порозкидав. Міліція приїхала. Це відколи міліція будівництвом займається? – обурюється пані Галина. – Ми дуже добре з ними жили. І я їм говорила, що у мене є дозвіл. Я просто узаконюю будівництво. Зараз є закон про спрощення, без накладення штрафів (вочевидь, йдеться про будівельну амністію – прим. ред.). Тобто те, що було добудовано колись, тепер можна узаконити. Тож я це і хочу зробити. От тільки цих людей жаба тисне.
Нема власника
Загалом претензій у сторін не бракує. Найкраще їхній спір, кажуть фахівці, вирішувати у суді. Яка ж ситуація із документами та дозволами, ми поцікавились в Інспекції архбудконтролю та у жеку.
– Від нас у них немає жодного дозволу, – стверджують в Інспекції. – Та нічого зробити ми також не можемо. І ми це пояснювали людям. Ми зобов’язані відреагувати на звернення. Ситуація там така, що власник – чоловік. А він за кордоном. Нам же для складання акта потрібен власник або хтось, хто має доручення.
До слова, у відповідях, наданих пану Симоненку, йдеться про перебування за кордоном чоловіка. Однак в одній відповіді – одне прізвище, в іншій – інше. Як пояснюють сусіди, за кордоном – колишній чоловік пані Галини.
Тож сусіди припускають, що ці пояснення – лише спроба відтягнути час. Про неможливість поспілкуватись із Галиною Шимко кажуть і у жеку – ДП «Фаворит».
– Жінка не йде на контакт. Якби вона мала дозвіл на добудову, то вже усі проблеми вирішили б, – каже директор жеку Олег Лемега.- Можливо, вона й має якийсь проект. Але сумніваюсь, що він погоджений. Ніхто не братиме такої відповідальності – погоджувати те, що там зроблено.
У жеку кажуть, що ще спробують поговорити із пані Шимко. Якщо вдасться – покличуть на адмінкомісію.
– Якщо немає дозвільних документів, то перший крок – адмінкомісія, – додає директор жеку. – Другий – узаконення через суд.
До слова, в Інспекції архбудконтролю кажуть, що узаконити добудову балкона нереально. Під «будівельну амністію» вона також не підпадає.
Обговорення