Вони пішли на війну не через те, що їм прийшла повістка із військомату чи їх зобов’язали. Чоловіки та жінки, молоді люди пішли воювати через поклик серця, любов до своєї Батьківщини та бажання жити у вільній країні.
Колишній спортсмен, біатлоніст, бізнесмен, а нині доброволець Олександр Починок пішов на війну ще у 2014-муу. Своє перебування в зоні АТО називає роботою, каже на війні «працював» снайпером. Потім отримав кілька поранень, лікувався. Зараз їздить на Схід періодично. Боєць каже: воював від станиці Луганської до Маріуполя. Кожного разу, коли їде у зону АТО – везе із собою нову зброю.
Після подій на Майдані був переломний момент. Ми хочемо, щоб наші діти бачили квітучу Україну. І зараз переслідуємо цю ціль… Нас залучають до спецоперацій, виїжджаємо у різні сектори. Крім того працюємо із молодими бійцями, виховуємо гідну зміну. – Розповів Олександр Починок.
Про те, що від цих бійців залежить наш мир і спокій знають не тільки дорослі, а й діти. Учні Тернопільської загальноосвітньої школи-правового ліцею №2 подарували військовим малюнки, аби ті знали, що про них пам’ятають та їх чекають.
«Малювали усією школою. Хочемо, аби наші малюнки підтримали військових. Щоб вони пам’ятали, що ми їх чекаємо. Сподіваємося, що у них все буде добре», – каже учениця ТНВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – правовий ліцей №2 Вікторія Мазуренко.
«Ми бачимо сьогодні мужніх, сильних хлопців. Ми повинні їм дякувати за те, що вони є. За те, що захищають нас та наших дітей», – зазначив тернополянин Сергій Павлович.
Нині країну захищають не тільки чоловіки, а й жінки. Серед добровольців чимало молодих людей, зокрема дівчат. Одна із них – 21-річна дівчина, боєць української добровольчої армії із позивним «Вега». Вона воює з 19-ти років. Після Майдану, коли виникла потреба захищати країна поїхала на Схід.
Саме СБУ визволила з буцигарень Криму десятки українських активістів – Наливайченко (Відео)
Я зі Львова, приїхала підтримати своїх побратимів. На війні перебувала в секторі М. ЯК і всі добровольці виконувала різноманітні завдання. Була біцем у 8-му батальйоні УДА. Я, як і всі патріоти, пішла боронити свою Батьківщину, коли це було необхідно. В планах маю повернутися назад, на Схід. – Розповіла боєць «Вега».
Урочисту частину до Дня добровольця розпочали із спільної молитви за воїнів та мир в Україні. Вшанували хвилиною мовчання й пам’ять загиблих бійців. Голова ОДА Степан Барна відзначив: ми повинні гордитися тим, що у нас є патріоти, готові боротися з ворогом. Ніхто не зміг зламати українського духу. За кілька днів зібралися сотні добровольців, які стали на захист територіальної цілісності нашої держави. Інші мобілізувалися, ставши волонтерами. Я горджусь тим, що чимало добровольців є й з Тернопільщини.
Кількох загиблих бійців – Руслана Голембйовського, Володимира Магльону та Віктора Гурняка, нагородили посмертно. Отримали також нагороди бійці-добровольці присутні на майдані. Кільком бійцям вручили сертифікати на земельні ділянки.