Дев’ятикласниця Тернопільської загальноосвітньої школи № 19 Світлана Бабій намагається бути різнобічною особистістю, тому вибрала за хобі заняття інформатикою.
– Я залюбки створюю сайти та вивчаю різні програми, – каже дівчинка. – Хоча інформатика – більш хлопчаче захоплення, я не проти набути нові корисні знання.
Чотири роки Світланка відвідує гурток інформатики на базі Тернопільського комунального закладу міськради «Станції юних техніків» (далі – СЮТ – прим. авт.). Цьогоріч цей предмет інформатика з’явився і в шкільній програмі.
– Завдяки заняттям у гуртку, на уроках мені вже набагато легше, – наголошує вона. – Тож сподіваюся, що матиму гарні оцінки.
Світлана Бабій багато разів ставала переможницею конкурсів із комп’ютерної графіки та web-дизайну, брала участь у конференціях, присвячених охороні комп’ютерних мереж, а також неодноразово займала призові місця в конкурсі інформаційних технологій «БАЙТ», що традиційно проходить весною на базі СЮТ. Нещодавно спеціально для участі в обласному конкурсі із програмування та web-дизайну Світлана створила сайт, присвяченій антропологічній будові людського організму.
– Тут можна знайти інформацію про всі органи та системи, які є в людини, – каже вона. – На сайті є також рубрика «Новини», куди я закидаю розповіді про групи крові та нові досягнення в області медицини.
Сайт з біології школярка створила не спроста. Адже після закінчення дев’яти класів вона планує вступати у медичний коледж, а потім піти навчатися в університет, аби в майбутньому стати лікарем-педіатром.
Ще раніше дев’ятикласниця створила сайти про підсумки Олімпійських ігор-2012, а також про Тараса Григоровича Шевченка.
Крім інформатики, тернополянка займається волейболом та гімнастикою.
Я не висока на зріст, щоб грати, приміром, у баскетбол, тому вирішила спробувати свої сили у волейболі, – посміхаючись говорить вона. – А гімнастикою захоплююся вже три роки. Думаю, кожна людина повинна мати якомога більше цікавих занять, аби знайти те, що їй найбільше подобаються. Зрештою, будь-які отримання знання ніколи не завадять.
Наталія БУРЛАКУ,20 хвилин
Обговорення