Осінь прийнято вважати однією з найромантичніших пір року, коли хочеться вбратися в затишний, улюблений і не менш стильний одяг, щоб відправитися на прогулянку осінніми вуличками, випити чашечку теплої й ароматної кави, зробити пару знімків на тлі пожовклого листя.
У кожного з нас в гардеробі нетерпляче чекають своєї черги своєчасно куплені модні теплі речі. Для того щоб перехід від літнього до осіннього сезону відбувся більш комфортно необхідно заздалегідь ознайомитися з усіма модними віяннями холодної пори.
Спеціально для вас, ми підібрали топ-10 модних трендів цієї осені, серед яких кожен зможе знайти щось корисне саме для себе.
1. МЕРЕЖИВО І БІЛИЗНЯНИЙ СТИЛЬ
Білизняний стиль за кілька сезонів поспіль міцно закріпився як на подіумі, так і в повсякденному житті. Жіночий одяг, що нагадує спідню білизну, шиється зі світлих струмуючих або еластичних тканин, котрі нагадують ті, з яких шиється жіноча білизна. До них відносять тонкий шовк, атлас, тканини з атласним блиском, шифон, але обов’язково непрозорі. Обробляється такий одяг, як правило, вишивкою – гладдю, рішельє, мережками, а також мереживом в тон тканини, нагадуючи витончену тонку білизну. Види одягу білизняного стилю: сукні-комбінації, оброблені мереживом, корсети-бюстьє, топи-бра, прозорі блузки, сукні, спідниці та сарафани.
Чим же білизняний стиль викликав такий інтерес в цьому сезоні?
По-перше, це повернення моди 90-х років. Саме в той період модні будинки продемонстрували шовкові сукні на тонких бретельках, так що нагадують нічні сорочки. Тренд був швидко підхоплений світською публікою і заробив неймовірну популярність.
По-друге, багато дизайнерів шукали натхнення в красі та крихкості жіночого тіла. А що може лаконічніше і точніше підкреслити всі принади жіночого силуету, як не напівпрозорі тканини, з елементами мережива і шовку?
Також, білизняний стиль зручний тим, що його можна міксувати з іншими, більш щільними, предметами гардероба і носити в будь-яку пору року.
2. ЕТНІЧНІ МОТИВИ І ВИШИВКА
Етнічні мотиви набули популярності в осінньо-зимовому сезоні 2016-2017 року. І це не дивно. Оскільки етно стиль – це символ єднання та глобалізації народу.
Етнічному стилеві притаманна наявність народних мотивів, котрі не завжди відповідають істинним автентичним елементам.
Як і раніше одним з найбільш популярних серед етно-мотивів залишається східноєвропейський стиль. Мало хто вникає в етнічні тонкощі, тому відрізнити українську вишивку від мадярської або молдавської практично не можуть. Цим дуже часто користуються кутюр’є різних країн використовуючи загальні елементи слов’янського одягу: геометричні малюнки, велика кількість вишивки, квіти, лляні тканини, мереживо і хутро. Ці речі надають образу свіжість, оригінальність, вигідно виділяють з повсякденного стилю, при цьому не роблячи наряд менш комфортним і зручним.
Найяскравішим етно-мотивом виступає вишивка. Вона дає можливість зробити річ ексклюзивною. Причому вишивку можна наносити на футболки, сумки, сукні, спідню білизна, тим самим підкреслюючи свою індивідуальність і оригінальність. Також необхідно відзначити, що вишивку вже не відносять до народної творчості, зараз її використовують, при створенні модного образу. Дизайнери самі розробляють малюнки і підбирають тканини різних кольорових гам.
3. ОВЕРСАЙЗ
Стиль оверсайз існував уже в 20-ті роки минулого століття. Але свого максимального піку досяг тільки в 1980-і і 1990-і роки завдяки хіп-хоп субкультурі.
У стилі оверсайз можна носити практично все. Здавалося б, що може бути простіше, ніж надіти річ на кілька розмірів більше? Але і тут є свої нюанси. Речі необхідно комбінувати так, щоб елемент оверсайз був головним акцентом образу і доповнений більш облягаючими і стриманими речами. Якщо говорити про справжній оверсайз, то він має на увазі штучне збільшення окремих деталей, що робить образ по справжньому стильним і легким. Мішкуваті сукні, просторі світшоти і джинси-бойфренди – типові представники цього стилю.
4. ВОДОЛАЗКА АБО ГОЛЬФ: КОМФОРТ ПЕРШ ЗА ВСЕ
Сьогодні складно уявити наш гардероб без класичного і такого зручного гольфу. Але ж мало хто знає, що цей предмет гардероба має багаторічну історію. Спочатку водолазка виконувала захисну функцію і широко використовувалася в побуті у водолазів, також з часом вона стала елементом спортивного одягу у борців, автогонщиків і льотчиків. Як самостійний одяг у простих громадян, вперше водолазка з’явилася на початку ХХ століття в Парижі. Нею доповнив свій класичний образ відомий льотчик Альберто Сантос-Дюмон, тим самим викликавши подив світського суспільства.
Уже в 1959 році водолазка була представлена відомим модельєром П’єром Карденом як базовий і досить зручний елемент гардероба виконаний з трикотажних та м’яких тканин. Універсальність моделі, зручність і низька ціна негайно знайшли своїх споживачів. Також, варто зауважити, що водолазка це одна з небагатьох речей, яка практично не зазнала змін з моменту її створення.
Існує кілька типів водолазок: класична (має довгий рукав і горловину підвертаються в кілька разів), безшовна (відрізняється універсальністю), водолазка-боді (максимально комфортна за рахунок фіксації положення), плаття-водолазка (щільно облягає фігуру по всій довжині), водолазка для вагітних (відрізняється великою еластичністю).
Водолазку можна носити і поєднувати з будь-якими речами і стилями, вона може виступати як самостійна річ, так і одягатися під сарафани, брючні і навіть спортивні костюми, доповнюватися різними аксесуарами. Тож не дивно, чому саме водолазка протягом стількох років не втрачає свою затребуваність.
5. СОРОЧКОВИЙ КРІЙ І МУЖНІ ЛІНІЇ
Як відомо, класичний стиль завжди був і залишається в моді. А що може бути більш класичним ніж сорочка простого прямого крою, яка служить базою для будь-якого ділового костюма?! Цієї осені дизайнери не змогли обійти стороною мужні лінії сорочкового крою, надавши йому нових фарб і сміливих рішень. Модельєри надали перевагу світлим і білосніжним тонам, все тим же відкладним комірам, рукавам з манжетами на ґудзиках, але на цьому вони не зупинилися і, відійшовши від традицій, запропонували подовжений варіант, як з довгим, так і з коротким рукавом – плаття-сорочку.
Саме така сукня стане невід’ємною частиною гардеробу будь-якої сучасної і ділової жінки. Незважаючи на всю суворість крою, вона вишукано підкреслить вашу жіночність.
6. ШТУЧНИЙ ЗАМШ І ОКСАМИТ
На піку популярності осіннього сезону виступить штучний замш і оксамит. Безліч різних форм, поєднань, крою цього благородного матеріалу було представлено на світових подіумах і завоювало непідробний інтерес більшості шанувальників моди. Воно й не дивно, так як, саме в цьому сезоні оксамит, завдяки поєднанню з більш легкими тканинами, виглядає максимально повітряно і незвично. Тепер речі з оксамиту можна носити в будь-який час доби, варто лише правильно обіграти їх аксесуарами.
Відносно колірної гами, то тут ви можете дозволити собі будь-які сміливі поєднання кольорів, але все ж фаворитами стали такі кольори як: бордовий, фіолетовий, чорний і смарагдовий.
7. АСИМЕТРІЯ
Модні тенденції з року в рік не перестають дивувати нас своїми новинками. Цей сезон став не винятком, асиметричні форми і крій, ось що зробить ваш образ максимально незвичайним і грайливим. Під асиметрією мається на увазі порушення будь-яких симетричних елементів, таких звичних і загальноприйнятих для нас. Також, для більшого ефекту асиметрії можна використовувати максимально контрастні кольори та фактури. Але, не все так просто, для досягнення гармонійної і трендової композиції необхідно узгодити всі деталі образу, а також правильно розставити акценти лука.
Асиметрії також можна домогтися за рахунок декоративних деталей у вигляді додаткових кишень, гудзиків або застібок.
Вкрай виразно асиметрія помітна в різних видах суконь, будь-то ділове плаття, коктейльне або ж вечірнє. Тут популярності досягли моделі суконь з оголеним плечем, фасон «на одне плече».
Особливої популярності асиметрія досягла завдяки своїй невимушеності і небуденності, підкреслюючи легкість і безтурботність образу.
8. БАГАТОШАРОВІСТЬ
Багатошаровість – це вміння правильно поєднати кілька черзі йдуть речей у єдиний образ. Уміння правильно підбирати і комбінувати абсолютно протилежні речі говорить про абсолютне відчуття стилю і міри.
Якщо говорити про історію виникнення цього тренда, потрібно відзначити, що у нього немає певного автора, вона існувала дуже давно і тільки еволюціонувала з року в рік набуваючи нові ідеї. Завдяки такій субкультурі як хіпі, в кінці ХХ століття багатошаровість привернула до себе все більшу увагу модників, як спосіб самовираження і індивідуальності. Максимальний пік популярності припав на 90-ті роки, саме тоді багатошаровість стала самостійним, таким, що не належить субкультур, стилем.
Багатошаровість здатна об’єднати в собі практично всі стилі. Але, існує кілька принципів, яких потрібно дотримуватися: коротке поверх довгого; оптичні ілюзії (гра квітами і фактурою); дубль два (повторення однієї речі кілька разів); жилети та подовжені кардигани (одна з основ багатошаровості); різні стилі; асиметрія.
9. ТРИКОТАЖ РІЗНОЇ ЩІЛЬНОСТІ Й РОЗМІРУ
Що може бути більш зручним, ніж трикотажні вироби, які можна підібрати практично під будь-яку фігуру, поєднувати і носити з різними речами? А як приємно усвідомити, що саме цим осіннім сезоном трикотаж і велика в’язка знаходяться на піку популярності, даючи можливість поєднати комфорт і стиль.
Фаворитами колірної гами трикотажу в цьому сезоні виступають: синій, сірий, бордовий, рожевий, гірчичний і білий. Трикотаж актуальний практично у всіх деталях гардероба, починаючи від простих кофт і закінчуючи сукнями та спідницями. Особливу популярність отримала велика в’язка, можна з упевненістю сказати, що це маст хев майбутнього прохолодного сезону. Такі речі дозволяють створювати незвичайні і максимально комфортні луки. Що, в свою чергу має підкупити багатьох модниць.
10. ЛЕГКА АВАНГАРДНІСТЬ
Любителям всього незвичайного варто звернути свою увагу на незвичайний крій, з вирізами і застібками на спині в стилі легкого авангарду. Саме цей сезон продемонструє нам моделі речей настільки незвичайних форм, які виділять вас з натовпу.
Як стиль моди авангард з’явився ще на початку ХХ століття в Японії, як погляд японців на європейський одяг. Авангард це, свого роду, суміш новаторства і екзотичності, оскільки йому притаманні: нестандартні лінії, геометрія, гра кольорів, асиметрія, помітні аксесуари, контрастність.
Але, не кожен наважиться носити настільки химерний авангард. І це зрозуміло, тому що класичний авангард швидше стиль для подіуму ніж для повсякденного життя. Тому ми можемо тільки внести невеликі елементи цього стилю в свій звичайний спосіб додавши йому свіжості і не зробивши кричущим, а саме використовувати трохи асиметричні форми, розрізи і гудзики на спині, додаткові аксесуари, тут вже грає роль ваша фантазія і бажання.
Кожен, хто будь-яке плаття купить в ЕТНОХАТІ, залишиться точно задоволеним – неважливо якого фасону, кольору чи стилю.
Обговорення