21 листопада – День Гідності і Свободи
У цей день ми зібрали для Вас розповіді про членів команди руху «Справедливість». Серед нас немає випадкових людей. Майже усі проявили себе на Майдані. Потім протистояли агресії ворога, затримували сотні диверсантів, допомагали нашим воїнам-захисникам: забезпечили їм гідну медичну допомогу, покращили санітарні умови життя і несення служби.
Геннадій Друзенко – керівник та співзасновник ПДМШ ім. Пирогова
Активний учасник Революції Гідності. 1 грудня 2013 року організував перші імпровізовані мобільні медичні бригади, що надавали допомогу протестувальником під час перших зіткнень на вул. Банковій біля Адміністрації Президента. Згодом, коли «Беркут» став використовувати вогнепальну зброю, разом з колегами, заклав громадський шпиталь, який надав допомогу більш як 150 протестувальникам, пораненим у сутичках з силовиками Януковича.
На початку війни був спізасновником проекту «Українська резервна армія», що проводила вишколи міського партизана на полігоні «Снайпер» під Києвом. Від грудня 2014 року є спізасновником та керівником Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова — наймасштабнішого проекту із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в районах проведення АТО. Сьогодні ПДМШ ім. Пирогова — це 20 ротацій на Схід, більш як 220 медиків-добровольців, більш як 10 тисяч пацієнтів в зоні АТО.
Тарас Костанчук – командир штурмової групи батальйону «Донбас» (2014р.), керівник ГО учасників АТО «Справедливість».
Захисник України, який пройшов Майдан і антитерористичну операцію на Донбасі. Пройшов бойовий шлях від Артемівська, де очолив оборону батальйону під час першого бойового хрещення, через Попасну, Лисичанськ, Мар’їнку до Іловайську. З генералом Хомчаком планував звільнення Іловайська, потім очолив штурмову групу, що дійшла до комендатури ДНР Іловайську.
Під час подій в Іловайську потрапив в оточення, але вирвався звідти, врятувавши пораненого товариша, хоча і сам був серйозно поранений і контужений. За цей подвиг Тараса Костанчука представлено до Ордена «За мужність» 1-го ступеня.
Заснував громадську організацію «Об’єднання учасників АТО «Справедливість», головною метою якої є боротьба із свавіллям чиновників, корупцією, а також допомога колишнім учасникам АТО і всім іншим людям, які потребують допомоги.
Олег Котляр, керівник Черкаської обласної парторганізації «Громадсько-політичного Руху «Справедливість».
Після перемоги Майдану очолив Управління Служби безпеки України в Черкаській області. За час перебування на посаді він зумів стабілізувати обстановку в регіоні, не допустивши проявів сепаратизму. Завдяки цьому Черкащина внесла вагомий вклад у збереження територіальної цілісності української держави під час російської агресії.
Після звільнення з посади начальника Управління СБУ на Черкащині у листопаді-грудні 2014 року добровільно поїхав в зону АТО у складі оперативної групи Управління (Луганська область).
«Після Революції Гідності, працюючи в органах СБУ, перебуваючи в АТО, я з однодумцями боровся за Незалежність, за територіальну цілісність нашої держави, так і нині продовжую боротьбу. Боротьбу проти корупції, проти злочинних дій влади, проти злиденного життя. Українська держава має пройти складні часи і стати сильною, соборною, єдиною, справедливою державою. Над цим ми командою «Справедливості» і працюватимемо», -зазначив Олег Котляр.
Костянтин Бєдовой — Голова Київської обласної регіональної парторганізацій В. Наливайченка «Справедливість»
Адвокат, реформатор, батько чотирьох дітей, людина не тільки слова, а й діла. Активний учасник Майдану проти злочинів влади. Зі своїми бойовими побратимами приймав активну участь у доленосних для країни подіях : не раз рятував мирних, людей від озброєних пасток, виводячи жінок і дітей через київські двори у небезпечні місця, рятував мирних громадян від некерованої агресії «тітушні», не раз виносив з полум’я поранених.
Незважаючи на проблеми зі здоров’ям, Костянтин Бєдовой і сьогодні активно відстоює власну гшромадську позицію. Допомагає бійцям у зоні проведення АТО продуктами і обмундируванням.
Анатолій Сидорук – керівник Рівненської обласної організації руху В. Наливайченка «Справедливість».
Один із провідників Майдану в Рівному, місцева громада обрала його головою страйкового комітету. «Мій офіс перетворився на координаційний центр, який чергував цілодобово аж до 1 березня 2014 року», — згадує Анатолій Сидорук. Він разом зі своєю командою однодумців займалися перевезенням усіх бажаючих до майданівських барикад Києва й назад – додому.
«Після першої крові на Майдані я, як колишній спецназівець, особисто організував загін підготовлених людей, групу реагування, оскільки було зрозуміло, що нас не лякають – нас знищують», — згадує Анатолій Сидорук.
Після початку АТО воював на передовій. Потім активно взявся за волонтерство. Допомагає і побратимам, які зараз на передовій, і тим, хто повернувся з війни та потребує підтримки. Підтримує родину Андрія Брика, у якого залишились мати, сестра, дружина та двоє маленьких синів (4 і 2 рочки). Рівненська обласна організація виплачує дітям пенсію. Також підтримує активіста Майдану, АТОшника Івану Лепеху, який повернувся з АТО інвалідом (пластина в спині). До цього був поранений на Майдані, але з перших днів пішов на війну. Обласна організація підтримує молоду родину, допомагає фінансово у лікуванні Івана.
Сергій Синько – керівник загальнонаціонального проекту «Армія гідності» у Волинській області.
Активний учасник Революції гідності. У червні 2014 року пішов добровольцем у батальйон спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас», де брав участь у спецопераціях за звільнення важливих стратегічних об`єктів, задля відновлення територіальної цілісності та незалежності України.
Зрозумівши важливість змін та необхідність боротьби не лише на передовій, а й в тилу пішов працювати до Київської ОДА на посаду заступника начальника відділу з питань оборонної роботи, де уже на рівні області контролював та сприяв наданню допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.
Згодом, очолив загальнонаціональну програму «Армія гідності» у Волинській області та став членом руху Валентина Наливайченка «Справедливість».
«Коли я спільно з побратимами пліч-о-пліч боролися за єдину, Європейську Україну ми вірили у зміни, зміни на краще. Коли йшов воювати, захищати кордони Батьківщини від протиправних посягань сподівався на зміни. Проте, зараз я розумію, що зміни потрібно творити самостійно. Тільки так, не розраховуючи щоразу на нову владу, а стаючи цією владою, яка пройшла стільки нелегких випробувань на шляху до повернення незалежності і знає її ціну», — додав Сергій Синько.
Петро Колодій – керівник Львівської обласної організації руху В. Наливайченка «Справедливість».
Під час подій Революції Гідності очолював Львівську обласну раду. В період відсутності легітимної місцевої виконавчої влади саме обласна рада перебрала на себе відповідальність за діяльність територіально-господарського комплексу області та безпеку людей. У той же час Петро Колодій ініціював зустріч з активом Львівщини, на якій було прийняте рішення про створення Координаційної ради, яку очолив за рішенням зборів — 23 листопада 2013 у зв’язку із загостренням політичної ситуації в державі.
Під керівництвом Координаційної ради в найбільш необхідні моменти здійснювалося організоване відправлення протестувальників до Києва, збір та відправлення волонтерської допомоги для потреб Майдану. Петро Колодій ініціював зустріч з ректорами, проректорами та представниками керівництва вищих навчальних закладів Львова щодо підтримки студентів у їхній протестній діяльності. Заручившись підтиркою громади зміг протидіяти численним провокаціям, які організовували найманці режиму Януковича та оперативно реагував на всі виклики того часу.
«Сьогодні Революція Гідності все ще триває, триває боротьба за цінності Майдану. Їх не можливо заговорити, а ідеї не вдасться дискредитувати. У третю річницю зичу усім нам пильності і жодного відчаю.»
Руслан Колєсніков – заступник керівника руху “Справедливість”
У 2013 у нього був власний бізнес, можливість придбати житло і подорожувати по світу. Одне не давало спокійно жити: на собі відчув усі недоліки ведення малого і середнього бізнесу, всі бюрократичні перешкоди. Хотілося все робити по-чесному, але ті люди, які повинні допомагати, першими ставили палиці в колеса: не заплатиш — не поїдеш. Тому він вирішив йти в політику. Коли почався Майдан, був активним учасником акцій протесту в Дніпрі та в Києві. 17 лютого 2014 року на Майдані в Києві отримав порання від час штурму.
Після початку АТО почав займатися волонтерством: допомагав і воїнам на передовій, і хлопцям, які після отриманих на сході країни поранень опинялися в лікарнях Дніпра. Наприкінці літа 2014 пішов на фронт добровольцем.
Три роки тому 21 листопада він відзначав свій День народження. Але з 2013-го року цей день став для нього днем початку боротьби з державною системою, яка триває й досі.
«Я впевнений, що Революція Гідності повинна змінитися Революцією Свідомості. Україна вже не та, яка була ще три роки тому. Народ наш терплячий, але його вже навколо пальця так просто не обведеш. Ми зрозуміли, що таке почуття власної Гідності, заплатили за це найціннішим — життями наших земляків, і не можна це недооцінювати І це головне досягнення Майдану», — вважає Руслан Колєсніков!
Валентин Наливайченко – лідер руху «Справедливість»
З перших днів на Майдані, відстоював європейський вибір українців. Вважає, що для України іншого шляху та збереження її Незалежності не існує, ніж бути в Європейському Союзі. «Це вже розуміємо і після Революції Гідності і після агресора, який окупував наші східні території. Тобто це питання виживання України. Це питання того, де знаходиться наше майбутнє. Майбутнє незалежної держави», — наголошує В. Наливайченко.
Більшість учасників протестів і досі згадують «буржуйки Наливайченка», якими обігрівалися палатки мітенгувальників. А ще були нічні чергування, рейди по райвідділках та судах, юридична підтримка затриманих активістів.
Після Майдану керував службою Безпеки і під його керівництвом було затримано сотні диверсантів і повністю оновлено Службу молодими кадрами. Постійно допомагає нашим бійцям на передовій. Започаткував програму «Армія Гідності». Передав нашим оборонцям модулі для гідного несення служби.
У вересні 2015 створив Антикорупційних рух Валентина Наливайченка, об’єднавши тисячі людей по всій Україні для боротьби з корупцією в державі.
У березні 2016 Валентин Наливайченко оголосив про заснування громадсько-політичного руху “Справедливість” з його основними принципами: справедливість, чесність, відповідальність.
Обговорення