У розсекреченому документі Центрального розвідувального управління США описується ймовірна зустріч радянських військових з невпізнаним літаючим об’єктом. Цей інцидент базується на публікації української газети «Тернопіль Вечірній».
Згідно з доповіддю, радянські солдати відкрили вогонь по об’єкту, схожому на літаючу тарілку. Після атаки з нього вийшли п’ятеро істот, яких у документі називають прибульцями. Невдовзі з’явилися яскраві сфери, що зависли над солдатами й вибухнули.
У результаті, як стверджується в документі, 23 військових скам’яніли, вижили лише двоє. Залишки об’єкта разом із тілами постраждалих нібито передали на секретну базу під Москвою. Радянські вчені, за даними звіту, встановили, що тканини загиблих трансформувалися у матеріал, подібний до вапняку.
Документ був оприлюднений ще у 2000 році, проте нещодавно його зміст знову активно обговорюється в інтернеті, викликаючи нову хвилю зацікавлення теоріями змови та уфологічними темами.
Довідково.«Тернопіль вечірній» — міський громадсько-політичний часопис Тернополя. Газета заснована у м. Тернополі 1990. Співзасники — Тернопільська міська рада і трудовий колектив; виходила двічі на тиждень, нині — тижневик. Перший випуск газети вийшов тиражем 15 тис. примірників, а вже сьомий — 30000! За рік наклад зріс до 50 тисяч. Найбільший наклад — 90 тис. примірників (1992); 2007 — близько 3 тис. примірників.
Як згадує перший редактор часопису Степан Слюзар: …після виходу історичного п’ятого числа «ТВ», коли у друкованому органі МК КПУ на першій сторінці з’явилися слова і ноти національного Гімну України. Місцева влада явно не реагувала. Для ЦК КПУ це була «бомба», і звідти моментально надійшла вказівка «газету закрити». Але, зважаючи на величезну підтримку, яку мало видання серед населення, і що цей крок міг викликати широкий резонанс, київські «вожді» вирішили обмежитися покаранням редактора і «профілактичною» роботою в журналістському колективі, чого тернопільські керівники не зробили.