Мова пілотів, інтернету, науки, дипломатії та туризму. У світі понад 2 мільярди людей розмовляють англійською мовою. Тому цю мову називають інтернаціональною. Щоби добре розмовляти англійською треба мати базу не менше із 4000 слів. Хоча ця мова доволі складна, але завдяки кваліфікованим фахівцям https://www.englishdom.com/ua/course/ її опанувати доволі просто.
Ми зібрали для вас 6 найцікавіших фактів про англійську мову.
1. В англійській мові 1 022 000 слів
Це висновок дослідників із Гарвардського університету. Проте щороку ця цифра зростає. Втім, лише 170 000 слів зараз використовуються згідно з Оксфордським словником. Знову ж таки, не впадайте у відчай. Вам не потрібно вчити всі ці слова, щоб вільно говорити. Дослідження показали, що середній носій англійської мови знає близько 20 000 слів, а люди з вищою освітою знають близько 40 000 слів. У розмові та повсякденному письмі (електронні листи, листи, нотатки тощо) це зводиться до приблизно 5000 дуже поширених слів. Дізнатися про курси англійської мови можна тут www.ukrinform.ua.
2. 1500 англійських слів придумав Шекспір
Якщо ви читали Шекспіра, ви розумієте, наскільки важлива його роль в англійській літературі. Однак його творчість значно вплинула і на англійську мову. Він створював нові слова багатьма способами, наприклад, перетворюючи одну частину мови на іншу або додаючи префікс чи суфікс, які ніколи раніше не використовувалися з цим конкретним словом.
Як часто ви кажете очне яблуко, самотній, спалах, занурення, катування чи плітки? Ну, це лише деякі зі слів, адаптованих або вигаданих Шекспіром, які зараз є загальновживаними.
3. Англійська мова мала граматичний рід
Граматичний рід – одна з речей, яких англійська з часом позбулася. Він був присутній в англійській мові до 13 століття і виражався через артиклі. Раніше був артикль чоловічого роду «se» і жіночого «seo». Навіть використовуючи займенники, ви б не сказали «це» для речей, як це робите сьогодні, а сказали б «він» або «вона», залежно від статі.
Деякі лінгвісти вважають, що гендер перестав існувати через вікінгів. Коли вони вдерлися в Північну Англію, вони принесли свою мову, давньоскандинавську, яка також мала стать. Проблема в тому, що вони не завжди збігалися з англійськими, тож вони вважають, що люди перестали ними користуватися, щоб уникнути ускладнень.
4. В англійському алфавіті було більше букв
Раніше в англійському словнику було більше літер. У міру розвитку англійська мова спростилася. Наприклад, була буква «торн», яка писалася майже як р, але вимовлялася як сучасне «й». Також був «yogh», що вимовляється як «ch» у середньоанглійській мові. І довге S, яке дуже схоже на букву F у курсиві.
5. Деякі англійські слова з часом змінили своє значення
Якщо ви можете поговорити з кимось із минулого, є шанс, що трапиться непорозуміння. чому В англійській мові є деякі слова, які з часом змінили своє значення. І не мало – багато!
Наприклад, чудовий. Ми вживаємо це слово занадто часто, але воно не завжди мало позитивне значення. Слово походить від «благоговіння», що раніше означало страх або жах. Ось звідки жахливо. Отже, слово «чудово» мало досить негативний відтінок до 1980-х років.
Раніше слово «меблі» позначало будь-яке обладнання, але з часом значення звузилося. І, дивіться, «дівчинка» раніше означала дитину! Люди використовували це слово як для хлопців, так і для дівчат.
6. Мова пілотів офіційно англійська
Це не жарт, оскільки це правило було встановлено після жахливої аварії, що сталася в аеропорту Тенерифе в 1977 році. Два літаки зіткнулися через те, що один з пілотів не говорив англійською настільки, щоб вежа зрозуміла його слова. Сьогодні, якщо Ви хочете стати частиною авіаційного персоналу, вам потрібно пройти тест на кваліфікацію, який включає авіаційну термінологію, а також здатність розуміти англійську мову, навіть при перешкодах по рації.
Знання англійської мови підвищує ваші шанси отримати хорошу роботу в міжнародній компанії, або збільшить ваші шанси швидко працевлаштуватися за кордоном.
Обговорення