Центр денного перебування для дітей з інвалідністю, які потребують постійного догляду хоче відкрити у Тернополі Ольга Гумен. Жінка виховує сина з інвалідністю, тож добре знає, наскільки такий заклад необхідний громаді. Про це пише Суспільне. Тернопіль.
Ольга Гумен є головою громадської організації “Їжачок”.
“Мета створення нашої організації була в тому, щоб адвокатувати права дітей з інвалідністю, бо часто вони порушуються, доволі часто багато чого не виконується. Також задля підтримки психологічної – створення групи взаємодопомоги. І основна мета наша – це інтеграція, інклюзія в соціум і створення центру денного перебування для дітей, а згодом – центру підтриманого проживання. Членами нашої організації є батьки дітей з інвалідністю підгрупи А, тобто це дітки важких нозологій, які перебувають в частковій чи повній ізоляції домашній”.
Наразі ГО об’єднує 44 сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю підгрупи А, серед них і внутрішньо переміщені люди.
У молодшого сина Ольги інвалідність підгрупи А, він не самообслуговується, основний діагноз – епілепсія, стан після успішної операції на головному мозку і потребує постійного догляду.
“Ще донедавна люди з епілепсією, в тому числі і діти, не мали змоги проходити фізичну реабілітацію, оскільки це суперечило індивідуальній програмі розвитку, тобто там так і було вказано “не рекомендовано”. І тому ми завдяки адвокаційній київській школі добилися того, що цього року це змінили. На 13 році життя сина нарешті ми досягли того, що йому рекомендована фізична реабілітація.
Скажу так, в нас доволі таки мало досвіду праці з дітьми з епілепсією, в персоналу, тому батьки змушені, я в тому числі, шукати приватні практики, приватні центри реабілітаційні й проходити це за власний рахунок.
Зараз, сподіваюся, відбуваються позитивні зміни. І ми маємо велику надію, що нам вдасться таки за місцем проживання проходити реабілітацію, не їздити в інші міста, інші країни зрештою, бо ми втомилися шукати кошти. Це надзвичайно великий ресурс – як фізичний, так і моральний.
Вважаю, що доцільним є створення такого центру, щоб ми могли працювати. І я сама беру на себе відповідальність та ініціативу бути й співзасновницею, і працівницею цього центру, оскільки навчаюся на терапевта сенсорної інтеграції, і хочу безпосередньо брати участь в діяльності такого центру”, – розповідає Ольга Гумен.