Часто я чую від своїх пацієнтів мені тяжко згинати та розгинати коліно там напевно зібралась вода і що мені з нею робити. Так по народному а по медичному синовіт.
Синовіт – це запалення синовіальної оболонки суглоба з утворенням у ньому випоту. Найчастіше уражається коліний суглоб. Основна причина синовіту колінного суглоба – це травма.
Травматичний синовіт колінного суглоба зустрічається доволі часто
Це реакція організму на внутрішньосуглобове пошкодження – синовіальна оболонка реагує утворенням випоту у колінному суглобі.
Однак синовіт колінного суглоба може виникнути без видимої травми як результат подразнення синовіальної оболонки суглобовим тілом, яке переміщається, відірваним меніском, ушкодженим суглобовим хрящем або через нестабільність суглоба, що, своєю чергою, виникає внаслідок недостатності зв’язкового апарату чи статичних деформацій.
Патологія може розвинутися на фоні , ревматоїдного артриту, подагри (подагричного артриту), червоного вовчака, при специфічному артриті та хронічному травмуванні суглоба.
Частіше на синовіт хворіють пацієнти, які працюють у положенні стоячи або на колінах (будівельники, прибиральники, для прикладу). Окрему групу складають спортсмени із хронічним навантаженням на опорно-руховий апарат.
Основними симптомами є:
- Біль. Він локалізується навколо колінного суглоба і є одним із найпоширеніших симптомів. Він може бути гострим, пульсуючим або тупим і може посилюватися під час руху або застосування тиску на суглоб.
- Набряк. Хвороба часто супроводжується набряком колінного суглоба, викликаним скупченням рідини в суглобовій порожнині. Набряк може призвести до відчуття напруженості або ущільнення в ділянці локалізації болю.
- Почервоніння і жар. Інфекційне захворювання може спричиняти почервоніння шкіри в ділянці суглоба і підвищення його температури. Ці симптоми зазвичай відсутні при неінфекційних формах синовіїту.
- Обмеження руху. Синовіт може викликати відчуття скутості або обмеження рухів у колінному суглобі. Це може статися через біль, набряк або обмеженість функції.
Діагностика захворювання
Щоб діагностувати захворювання, лікар збирає дані анамнезу, а також проводить клінічний огляд.
Використовувається лабораторна та інструментальеа діагностика загальний і біохімічний аналіз крові, УЗД коліна, МРТ, рентген. Щоб провести діагностику і розібратися, чим небезпечний синовіт колінного суглоба, потрібно звертатися до травматолога або ревматолога. Часті запальні процеси в коліному суглобі призводять до стоншення та руйнування хряща.
Способи лікування
Лікування поділяється на консервативне, пунцію коліного суглобу під УЗД новігацією та оперативне.
А може вода сама розійдеться – багато хто з моїх пацієнтів так говорить. Так може і сама розійтися, якщо її не багато. Тоді пацієнтові рекомендується обмежити фізичні навантаження і призначається терапія на певний час.
Та є випадки, коли випіт синовіальної рідини такий що пацієнт не може самостійно згинати та розгинати ногу та накульгує при ходьбі. Тоді однозначно застосовується пунція суглобу. Тому що таблетка, мазь чи внутрішньо- мязеві уколи результату не принесуть, а час вже буде втрачено.
Пунція виконується в умовах маніпуляційної під місцевою анестезією під УЗД контролем. Пацієнтові розписується схема лікування додому і признається огляд в динаміці.
За дельнішою інформацією та консультаціями звертайтесь до лікаря:
Обговорення