• Останні
  • У тренді

Чи дотримається уряд обіцянки не підвищувати ціну на газ?

10.10.2021
Руслані Кушнір

Апеляційний суд остаточно скасував догану керівниці Лановецького терцентру Руслані Кушнір

04.07.2025
обмін полоненими

Україна повернула з російського полону ще одну групу своїх громадян

04.07.2025
РФ приховує свої злочини

Інформаційні вкиди Росії про полонених – частина гібридної війни: Омбудсман Дмитро Лубінець

04.07.2025
Михайло Непийвода

У ТНПУ помер комендант головного корпусу Михайло Непийвода

04.07.2025
Кривава різанина у Почаєві: смерть 54-річного мешканця Лановецької громади настала в результаті ударів в різні частини тіла

Кривава різанина на Тернопільщині: вбивці “світить” 15 років тюрми

04.07.2025
Правоохоронці розпочали розслідування за фактом забруднення річки Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині

Правоохоронці розпочали розслідування за фактом забруднення річки Тайна у Хоростківській громаді на Тернопільщині

04.07.2025
Тернопільщина на межі екологічної катастрофи: спиртзавод зливає відходи, риба масово гине, а правоохоронці мовчать.

Тернопільщина на межі екологічної катастрофи: спиртзавод зливає відходи, риба масово гине, а правоохоронці мовчать.

04.07.2025
Тернопільщина туристична: Раївський палац – зразок архітектури доби класицизму

Тернопільщина туристична: Раївський палац – зразок архітектури доби класицизму

04.07.2025
«Я знав, що мені потрібно більше, ніж просто пересуватися»

«Я знав, що мені потрібно більше, ніж просто пересуватися»

03.07.2025
На Тернопільщині відбудеться фестиваль «Дзвони Лемківщини» та запалення «Ватри Нескорених»

На Тернопільщині відбудеться фестиваль «Дзвони Лемківщини» та запалення «Ватри Нескорених»

03.07.2025
вимкнення електроенергії завтра не планується

Чи такі вже й страшні ті 230В

03.07.2025
Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу

Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу

03.07.2025
П’ятниця, 4 Липня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Чи дотримається уряд обіцянки не підвищувати ціну на газ?

Опубліковано Оксана Горобець
10.10.2021

Уряд під тиском громад зобов’язався не підвищувати ціну газу для населення та комунальників – такий результат Конгресу місцевих та регіональних влад.

  • Що відбулося

Головне. На Конгресі місцевих та регіональних влад за участі президента України Володимира Зеленського підписано Меморандум між урядом та органами місцевого самоврядування. Уряд в особі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля зобов’язався зафіксувати ціну газу задля уникнення зростання тарифів на тепло, а також в черговий раз зобов’язався виплатити компенсації місцевим бюджетам.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

5 речей, які важливо робити в домі, де є немовля

В Україні хочуть платити 50 тисяч грн усім породіллям: презентували законопроєкт

19.05.2025

Тернопільщина проти “русского міра”: черговий раунд боротьби з церковною пропагандою

14.05.2025

Цитата: Міський голова Тернополя Сергій Надал висловив сподівання, що цього разу меморандуму буде дотримано і опалювальний пройде без проблем.

“У Києві відбулось засідання Конгресу місцевих та регіональних влад разом з Президентом Володимиром Зеленським. На жаль, штучно створені завищені ціни на газ на світових ринках не дають нам самостійно справитися з ситуацією, яка склалася. Ця проблема є загальнодержавна. Я дякую за те, що в уряді є розуміння, щоб спільно вирішити тарифну проблему. Щиро сподіваюся, що підписаний «тарифний» меморандум буде виконаний і ми успішно пройдемо опалювальний сезон”, – зазначив Сергій Надал у своєму коментарі у мережі Facebook.

Деталі. Під час виступу, Сергій Надал наголосив, що надвисокі ціни на газ на міжнародних ринках є наслідком свідомої тарифної війни з боку Росії, котра прагне знищити енергетичну незалежність України, а для забезпечення населення доступним теплом і збереження України, треба об’єднати зусилля місцевої і центральної влади.

“Сьогодні ми знаходимося на початку опалювального сезону. Найгірше те, що він відбувається на фоні тарифної війни з боку Росії проти України, що прагне енергетичної незалежності. Наше завдання — проведення на найвищому рівні опалювального сезону для забезпечення населення теплом. Маємо стримати тарифи, щоб вони не піднімалися у першу чергу для населення”, – зазначив Сергій Надал.

Як відомо, це вже другий подібний документ. Попередній ухвалено на початку року і саме його виконання вимагали місцеві громади. Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі підтримав міських голів.

Президент України Володимир Зеленський позитивно оцінив результати конгресу. Зокрема зазначив, що у питаннях розвитку держави і стримування тарифів місцева і центральна влада мають бути на одній стороні.

“Ми на одній стороні. Іноді ми робимо помилки, коли перекладаємо відповідальність. Ми всі держава. Ми всі влада. І за нас всі голосували. Ми на одній стороні. Наш конгрес — це майданчик для обговорення і вирішення. Це майданчик результату.  Сьогоднішній меморандум гарантує, що не буде підвищення цін на газ і це позитивний результат”, – зазначив Володимир Зеленський.

  • Чого вимагали громади

Місцеве самоврядування, зокрема міський голова Тернополя Сергій Надал, неодноразово озвучувало свої вимоги до уряду:

  • Компенсувати 30 млрд грн місцевим бюджетам за період 2016-2021 років та зупинити автоматичне накладення штрафних санкцій на теплокомуненерго за борги попередніх років, які виникли внаслідок непродуманої урядової тарифної політики
  • Спрямувати до місцевих бюджетів частину Податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), щоб збільшити базу податкових надходжень та гарантувати фінансову стабільність громад.

Уряд вже брав на себе зобов’язання у частині списання боргів комунальникам ще на початку року, однак реалізація рішення досі затягувалася.

  • Про що домовилися

Згідно ухваленого 30 вересня документу:

  • НАК “Нафтогаз” зобов’язується утриматися від підвищення ціни газу для населення і комунальників. Як відомо, вартість тепла і гарячої води на 80 % формує ціна газу.
  • Уряд зобов’язався погасити попередні борги та спрямувати додатково до місцевих бюджетів 11 млрд грн на компенсації зростання ціни газу.
  • Заборонено застосовувати штрафні санкції та безспірні списання боргів за газ з комунальних підприємств.

Раніше комунальним підприємствам заборонялося підвищувати тариф на тепло, коли “Нафтогаз” підвищував ціну газу. Усі кошти, що надходили на рахунки теплокомуненерго від споживачів автоматично списувалися на користь “Нафтогазу”. Додатково на підприємства накладали пеню. Комунальники не мали оборотних коштів для підготовки до опалювального сезону.Згідно підписаного кілька днів тому меморандуму, кожна претензія газопостачальної компанії до комунальників має розглядатися окремо. Автоматичного списання і штрафних санкцій більше не буде.

  • Уряд також зобов’язався, передати у місцеві бюджети додатково 4 % від Податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що збільшує фінансову стабільність громад.

Якщо уряд виконає меморандум, передбачені заходи допоможуть утримати доступними для населення тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону.

Підсумовуючи, міський голова Тернополя Сергій Надал наголосив, що Тернопіль продовжуватиме вживати заходів із підвищення енергоефективності задля зменшення тарифного тиску.

“На місцях ми всі проводимо заходи із енергозбереження. Провадимо модернізацію наших котелень та мереж. Вживаємо дій до зменшення споживання електроенергії та газу задля зменшення залежності від дорогих енергоносіїв”, – зазначив мер Тернополя.

Варто зауважити, що саме цими днями у Тернополі відбувся Європейський тиждень сталої енергії 2021 в Україні, де експерти комунальної сфери обговорили кращі практики з питань енергозбереження.

Протягом останніх років, Тернопіль потрапив до когорти найбільш енергоефективних міст України. Завдяки модернізації комунальних підприємств зумів досягнути економії близько 20 % газу і 40 % електроенергії, що дозволило минулого року незважаючи на постійне підвищення ціни енергоносіїв знижувати тариф на тепло і гарячу воду.

Читайте нас в Google News
Теги: тарифиУряд
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

електрика

Тарифи на електроенергію, карткові ліміти та виплати сім’ям полонених: що зміниться з 1 лютого

31.01.2025

Доплати для вчителів: Кабмін запровадив нові виплати

04.01.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На фронті загинув захисник із Залозецької громади Василь Дацишин 04.07.2025
  • У Зборові на Тернопільщині посадовці міськради ошукали ветеранів 04.07.2025
  • Інформаційні вкиди рф про полонених – частина гібридної війни 04.07.2025
  • У Великих Гаях на Тернопільщині Світлана Яцишин створила унікальну квітучу локацію 04.07.2025
  • Тернопільська обласна прокуратура отримала нового керівника Віталія Панченка 04.07.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.