На Тернопільщині хочуть реорганізувати спортивний диспансер, а його приміщення передати ветеранам
На об’їзній Кременця сталася смертельна ДТП: пасажирка вилетіла з авто і потрапила під колеса фури
Історичне рішення для вірян: УГКЦ в Україні з 1 вересня переходить на новий календар
У Тернополі перенесли суд щодо командира 211 понтонно-мостової бригади
На Тернопільщині відбудеться аукціон із приватизації Зарубинського спиртзаводу
10 методів генерувати нові ідеї
медичне забезпечення
Володимир Петрук
Людмила Купчак
Андрій Гринюк
сквален
Секрети одного з найбільш смачних улунів Китаю – Дань Цун

У 2024 році донати українців на Збройні Сили на 40%, порівняно з минулим роком, коли підтримка знизилася на 15%.Причиною цього є медіаатаки на благодійні фонди, підтримувані ботофермами та лідер ами думок. OSINT-аналітики Molfar виявили, що понад третина негативних постів про українські благодійні фонди походять від російських структур, а решта – від прихильників певних публічних персон і партій. Медіаатаки спрямовані на дискредитацію фондів, їх керівників та цільового використання грошей, що має на меті знизити підтримку з боку українців та бізнесу.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

У 2024 році рівень донатів українців на потреби Збройних Сил скоротився на 40%, порівняно з 15% минулоріч. Однією з причин такого різкого зниження є атаки на благодійні фонди із залученням ботоферм й реальних лідерів думок для дискредитації їх діяльності.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Molfar.

Більше як третина негативних постів про фонди – це російські структури

Так, OSINT-аналітики Molfar проаналізували усі атаки, що були скоєні з 20 лютого 2022 року щодо 5 найбільших українських благодійних фондів, які збирають гроші на армію. Йдеться про платформу United24, “Повернись живим”, фонд Сергія Притули, KSE Foundation та фонд Петра Порошенка + ГО “Солідарна справа громад”.

Всього за цей час розслідувачі виявили 379 негативних постів та статей, що брали участь в атаках на 5 благодійних фондів. Така кількість обумовлена тим, що частина статей була видалена модераторами, а також дані збирали лише з того, що вже було проіндексовано.

Тож, як бачимо із результату аналізу, серед імовірних ініціаторів атак, окрім російських структур, є також й імовірні прихильники певних публічних персоналій чи команд, з якими вони повʼязані, зокрема, ймовірно, прихильники партій “Європейська Солідарність”, “Слуга Народу”, можливо, особи, асоційовані із прихильністю до Ріната Ахметова, та Олексія Арестовича, – пишуть аналітики.

Стосовно російських структур, то це лише узагальнення як російських державних структур (ФСБ, ГРУ та інші), так і російських пропагандистів чи акаунтів, які підтримують Росію.

Molfar дійшов висновку, що щодо всіх пʼятьох аналізованих благодійних фондів, використовують одну основну закономірність – атаки, які націлені на розповсюдження сумнівів, щодо доброчесності та цільового призначення грошей, які донатять українці. Аналітики також виділили такі основні тенденції медіаатак:

Molfar дійшов висновку, що щодо всіх пʼятьох аналізованих благодійних фондів, використовують одну основну закономірність – атаки, які націлені на розповсюдження сумнівів, щодо доброчесності та цільового призначення грошей, які донатять українці. Аналітики також виділили такі основні тенденції медіаатак:

Пов'язані публікації

Обговорення