• Останні
  • У тренді

Через дії уряду тарифи на тепло зростуть до 65%

24.09.2021
сергій надал

Перші кроки додому: у Тернополі мешканці будинку вул. 15 Квітня, 31 розпочинають ремонти у квартирах

08.02.2026
мавік

«Бачити ворога і бити ще точніше»: Микола Люшняк передав «Мавік» для 105-ї бригади

08.02.2026
У Козівській громаді на Тернопільщині працюють три пункти незламності

Тернопільщина у повній готовності: 320 «Пунктів незламності» забезпечують тил області

08.02.2026
9 лютого

Коли на Тернопільщині не буде світла 9 лютого (Графіки)

08.02.2026

Тернопільський педагогічний університет та Національна гвардія об’єднують зусилля: освіта та патріотичне виховання

08.02.2026
Володимир Шипітко

Ветеранська політика та ринок праці: у Чорткові узгодили план підтримки захисників і підприємців

08.02.2026
нагороди

За мужність та незламність: військовослужбовців тернопільської 105-ї бригади ТРО відзначили нагородами

08.02.2026
Що буде з доларом найближчими тижнями

Справа про 20 доларів: тернопільській касирці вдалося довести свою невинуватість у суді

08.02.2026
Пожежа

Порятунок будівель від вогню та допомога «швидкій»: доба у рятувальників Тернопільщини

08.02.2026
Пункт Незламності

ДСНС Тернопільщини розгорнула мережу «Пунктів Незламності»

08.02.2026
електрику на Тернопільщині вимикатимуть з обіду

У Тернополі частина котелень працює на генераторах

08.02.2026
Світло і вода

Водопостачання у Бучацькій громаді тимчасово відновлюють завдяки генераторам

08.02.2026
Понеділок, 9 Лютого, 2026
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Через дії уряду тарифи на тепло зростуть до 65%

Опубліковано Оксана Горобець
24.09.2021

З 1 жовтня тепло згідно урядових документів таки подорожчає. То на скільки більше заплатить кожна українська сім’я?

  • Що відбулося

Офіційний урядовий прогноз передбачає підвищення вартості тепла та гарячої води для населення вже з 1 жовтня. Кожна українська родина в середньому заплатить на 600-800 грн більше.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

генератори для територіальних громад

Кабмін спрямував понад 2,5 млрд грн на закупівлю генераторів для громад

22.01.2026
Ожеледиця у Тернополі

Через негоду уряд розглядає дистанційне навчання і продовження канікул до 19 січня

09.01.2026
Урядовці та представники урядової більшості “Слуги народу” у парламенті говорять про відсутність підстав для зростання тарифів на тепло та гарячу воду.

Ці заяви суперечать офіційним документам. Згідно постанови Кабінету міністрів № 859, вже з 1 жовтня слід очікувати зростання тарифів на тепло до 65 %, в залежності від регіону.

  • Як уряд штовхає Україну до “холодної кризи”

Варто зауважити.В уряді чудово розуміли, що підвищення ціни на газ, яка складає до 80 % вартості тарифу на тепло, призведе до зростання тарифів на тепло та гарячу воду.

Протягом останніх двох років уряд систематично підвищував ціну газу. Зокрема лише за останніх півроку ціна на “блакитне паливо” виросла майже у два рази.За словами експертів, це і спровокувало “ефект доміно”, бо основна складова тарифу на тепло — ціна на газ.

До цього часу громади знаходили кошти, щоб пройти зиму без проблем і зберегти тарифи доступними. Кошти доводилося знімати з програм розвитку.

  • Парламентарі та урядовці обіцяли надати громадам компенсацію для покриття у різниці ціни газу у розмірі 37 млрд грн, проте досі цього не зробили. У той самий час уряд та парламентарі знаходять сотні мільйонів гривень на премії для топ-чиновників з енергетичної сфери.  У минулому збитковому для “Нафтогазу” році, керівники підприємства отримали премію у розмірі 610 млн грн.У 2021 році, вже після підтверджених збитків у квітні, чиновники “Нафтогазу” авансом отримали ще 130 млн грн премії. Між тим грошей для громад немає.
  • Українців змушують платити за так звану “доставку газу”. Цю “послугу” більшості громад України надають підприємства-монополісти, що належать олігархам. Оплата доставки розраховується за непрозорою формулою. На початку року року міністр енергетики пообіцяв скасувати “другу платіжку”, однак про цю обіцянку в уряді також забули. Між тим, депутати від урядової “Слуги народу”, зокрема керівник фракції Давид Арахамія, і керівник “Нафтогазу” Юрій Вітрекно були помічені 14 вересня за консультаціями з відомим олігархом Ігорем Коломойським, що також має інтереси на енергетичному ринку. Тож не виключений варіант погодження тарифної політики з олігархами.
  • Схоже, за публічними заявами про збереження тарифів, уряд готує новий сюрприз. Зокрема тиждень тому в урядовій Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) заявили про необхідність термінового підвищення тарифів на електроенергію, В НКРЕКПпереконані, що населення має платити економічно обґрунтовані ціни за електроенергію.

Важливо розуміти,що через бездіяльність уряду в середньому платіжка може “подорожчати” щонайменше на 600-800 грн. Очевидним є факт — за голосними урядовими заявами про відсутність підстав для зростання тарифів, уряд готує населення до чергового зростання комуналки, а відповідальність традиційно хоче перекласти “на місця”.

  • Як захистити людей

Громади пропонували рішення, які б допомогли врятувати ситуацію.

  • По-перше, уряд і парламентарі мають виконати взяті на себе зобов’язання і компенсувати громадам 37 млрд грн боргів, що виникли у минулому через непродуману тарифну урядову політику.
  • По-друге, на місця треба передати більше податкових надходжень, зокрема збільшити частку зарахування до місцевого бюджету податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Така пропозиція міститься в останньому зверненні Асоціації міст України до Президента.Тоді у громади буде більше бюджетних ресурсів, щоб покривати незаплановані витрати.
  • По-третє, комунальні підприємства та населення можна було б забезпечувати газом українського видобутку, щоприблизно у 5-ть разів дешевший за той, яким торгують на міжнародних майданчиках. На сьогодні вартість газу українського видобутку складає близько 3 грн за кубометр, тоді, як у світі газ подорожчав вже до більше ніж 26 грн за кубометр. Згідно Конституції України — газ і надра належить українському народу. Така пропозиція міститься у зверненнях комунальників до “Нафтогазу” та уряду.
  • По-четверте, уряд та парламент можуть знизити вартість видобутку газу в Україні, якщознизять ренту за користування надр.

На сьогодні, урядовці і представники проурядової більшості вдаються виключно до самопіару замість реальних кроків щодо стримування тарифів на тепло та гарячу воду.

Читайте нас в Google News
Теги: тарифиУряд
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

У Тернополі перевіряють укриття в навчальних закладах

Кабмін підвищив зарплати вчителям і викладачам на 30%

27.12.2025
Юлія Свириденко

Уряд переглянув списки критичної інфраструктури: можуть вивільнити щонайменше 800 МВт електропотужності

17.12.2025
Завантажити ще
Ух радіо Ух радіо Ух радіо
Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe Беверлі Хіллз Deluxe
Опілля різдвяне Опілля різдвяне Опілля різдвяне
Ua News media group Ua News media group Ua News media group

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Комфорт очей, рук та уваги під час роботи за комп’ютером 08.02.2026
  • Тернопільський слід у гучному замаху на російського генерала 08.02.2026
  • Проєкт NIN у Карітасі Тернопіль: комплексна підтримка для внутрішньо переміщених сімей 08.02.2026
  • Медики продовжують боротьбу за здоров’я покинутого у Тернополі немовля 08.02.2026
  • Власникам 37 зруйнованих квартир у Тернополі нададуть грошову допомогу 07.02.2026
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua




  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.