Буковель — один з найкращих гірських курортів України, який розвивається зі стрімкістю блискавки. Ще декілька десятиліть тому тут, в оточенні густих лісів та мальовничих гір, знаходилось маленьке карпатське село Поляниця. Сьогодні ж Буковель перетворився на найбільший туристичний центр України, де створені всі умови для комфортного відпочинку, включаючи модні готелі, розкішні ресторани, спа-комплекси та пункти прокату лижного спорядження. В теплу пору року туристи приїжджають сюди в основному для оздоровлення та спокійного відпочинку. Проте з приходом перших холодів курорт перетворюється на столицю активних розваг та спорту. Але незалежно від пори року і вподобань гостей, більшість із них прагнуть познайомитися з місцевою кухнею. Оскільки вона дуже смачна і різноманітна. Але перед тим, як ви рушите в гастрономічний тур, радимо зняти номер в готелі Підгір’я, на території якого працює власний ресторан зі смачною кухнею.
Що варто скуштувати на відпочинку
На схилах гір Довга, Чорна Клева та Буковель прокладено понад 50 кілометрів лижних трас різного рівня складності. З ранку і до пізньої ночі життя на курорті дуже жваве: катаються лижники та сноубордисти, інструктори навчають новачків та проводять майстер-класи для професіоналів, по окремих доріжках їздять на тюбінгу, снігоходах та санчатах. А як приємно у морозний день сидіти в затишному ресторані й після насиченого дня відновлювати сили, куштуючи смачні страви.
Гуцульська кухня відзначається простотою та ситністю. Основними інгредієнтами страв є крупа, кукурудзяна мука, картопля, м’ясо, гриби та бринза. Їжу запікають у печі або готують на вугіллі. Ось невеликий огляд того, що варто спробувати в Буковелі:
- Грибна юшка. Це не просто суп із білих грибів! Спочатку варять густий курячий бульйон, потім додають сушені білі гриби, а пізніше домашню локшину та трохи зелені.
- Борщ. Його часто тут готують із квашеного буряка та додають копчене сало.
- Банош. Кукурудзяну муку варять у вершках або сметані, а потім подають з бринзою, грибами чи шкварками.
- Деруни. Сиру картоплю подрібнюють на великій тертці, змішують з яйцем, мукою та смажать на олії. Справжні деруни повинні бути гарячими та хрусткими. Їх подають зі сметаною чи іншими соусами.
- Бограч. Страву готують з м’ясного бульйону, свинини, картоплі та інших овочів. Обов’язковий інгредієнт — червоний перець.
- Книші. Булочки з начинкою із картоплі чи бринзи. Вони смачні та ситні.
- Гриби в сметані. Спочатку гриби смажать з цибулею, потім додають сметану та зелень.
- Річкова форель, обсмажена на мангалі. Це ще одна характерна гуцульська страва.
З напоїв обов’язково спробуйте чай із карпатських трав та глінтвейн. Вони допомагають зігрітися та відновити тонус після насиченого дня.
Буковель не лише пропонує гірськолижні пригоди, але й дарує можливість насолодитися смачною та ситною кухнею, яка стане приємним супроводженням вашого відпочинку.
Обговорення