Щодо будівництва каскаду ГЕС на Дністрі суперечки ведуться вже кілька років поспіль. Влада планує будувати – активісти проти. Що змінилося у 2019 році?
Епопея з будівництвом малих ГЕС на Дністрі триває уже не перший рік. У середній течії річки передбачається спорудження шести гідроелектростанцій – 5 греблевого та одну дериваційного типу.
Верхня гребля – біля села Вістря Монастириського району (початок національного природного парку «Дністровський каньйон», який належить до природоохоронних об’єктів).
Нижня гребля також знаходиться в межах нашої області (територія новоствореної Мельниця-Подільської територіальної громади).
Активісти переконані – підтоплень не уникнути, та й загалом, будівництво ГЕС на Дністрі призведе до екологічної біди. Каскад верхньодністровських ГЕС, має складатися із шести гідроелектростанцій в Івано-Франківській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Загальна довжина каскаду – 220 кілометрів. І хоча компанія заявляє, що ГЕС не нашкодять природі Дністровського каньйону.
Питання щодо планів будівництва каскаду ГЕС обговорювалося під час засідання двостороньої комісії молдовсько-української комісії зі сталого використання та охорони басейну річки Дністер.
Так, під час другого дня засідання прийняли рішення про припинення будь-яких дій, пов`язаних з ініціюванням проектів будівництва Верхньодністровських каскаду ГЕС, до затвердження схем комплексного використання гідроенергетичних ресурсів річки.
Це є офіційною і спільною позицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Укргідроенерго щодо Верхньодністровських каскаду ГЕС,- запевняють в прес-службі Укргідроенерго.
Обговорення