Рейтинг найкрасивіших ратуш Західної України опублікували на сайті “Відкривай Україну”. У ТОП-5 потрапила архітектурна пам’ятка міста Бучач.
У XIV-XVIII столітті у багатьох українських містах почали виникати ратуші – органи міського самоврядування. Такі міста ще називали ратушними.
Оскільки наша країна знаходиться в самому серці Європи, то й не дивно, що на території України налічується так багато ратуш, серед яких є справжні історичні перлини.
Львівська ратуша – це пам’ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Чотириповерхова споруда побудована з цегли у стилі класицизм. Ратуша має внутрішній дворик, а над будівлею підноситься вежа з годинником. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів, є найвищою в Україні.
Історик Францішек Яворський стверджує, що будівництво тривало у 1827–1835 роках за спільним проектом Франца Трешера і Йозефа Маркля, затвердженим у Відні. Вартість будівництва – 800000 золотих ринських.
З 1939 року в будинку міститься Львівська міська рада. Знаходиться ратуша в історичній частині Львова на площі Ринок. Вхід у ратушу вільний, на її вежі розташований платний оглядовий майданчик, з якого відкривається вигляд на місто.
Чернівецька ратуша – одна з найкрасивіших ратуш Західної України і пам’ятка архітектури національного значення. Побудована ратуша протягом 1843 -1847 років будівельною фірмію Менделя Амстера під керівництвом Адольфа Маріна та архітектора Андреаса Мікуліча.
Триповерхова будівля з високою баштою та внутрішнім двориком, збудована у стилі пізнього класицизму дуже гармонійно влилась в архітектурний ансамбль міста. Такий стиль забудов був характерний практично для всіх тогочасних ратуш на території Королівства Галичини та Володимирії.
Дрогобицька ратуша – споруда у стилі класицизм з елементами еклектики, збудована у 20-х роках ХХ століття. Частину попередньої ратуші було розібрано, та добудовано за новим проектом, а над уцілілою частиною надбудовано третій поверх. Її архітектором був Мар’ян Нікодемович. Триповерхова будівля збудована з цегли, має внутрішній дворик, оточений з усіх сторін стінами ратуші. З вежі відкривається чудова панорама, що охоплює практично все місто Дрогобич.
У ратуші розташована мармурова зала, де проходять сесійні засідання Дрогобицької міської ради. Колись на фасаді ратуші красувались скульптури грифонів, але їх було знято радянською владою.
Снятинська ратуша – це пам’ятка архітектури у стилі класицизм, і вважається однією з найгарніших і найвищих ратуш в Україні. Висота будівлі сягає 50 м, її вежу видно за кілька кілометрів, ще на під’їзді до міста. Вона поступається за висотою лише Львівській ратуші. Прекрасна споруда є родзинкою і візитівкою міста, її зображують на емблемах, медалях, сувенірах.
Архітектор ратуші Йосиф Шрейбер врахував сейсмічність зони розташування і властивість грунтів скелястого пагорба, адже ратуша стоїть на відмітці 270 м над рівнем моря. Годиник на ратушній вежі кожні 15 хвилин сповіщає мелодійним дзвоном жителів міста про час, циферблати якого розміщені з чотирьох сторін.
У приміщенні Снятинської ратуші функціонує три музеї: музей визвольних змагань імені В. Андрусяка, музей-бібліотека Михайла Бажанського, музей культури і книги Покуття.
Бучацька ратуша – унікальна пам’ятка архітектури національного значення у місті Бучач на Тернопільщині. Споруда в стилі рококо була зведена у 1751 році завдяки активній фінансовій підтримці графа Миколая Потоцького. Збудували її на на головній Ринковій площі всього за один рік.
Ратуша в Бучачі – творіння двох талановитих майстрів: Бернарда Меретина, який відав безпосередньо її спорудженням, і Іоганна Георга Пінзеля, що займався зовнішнім оздобленням будівлі. Бучацька ратуша за скульптурним оздобленням та органічним синтезом мистецтв не має аналогів в архітектурі України XVIII століття.
Обговорення