Фахівці в управлінні ЖКГ спростували інформацію про те, що у місті гинуть каштани “бріотті”. Як пояснює Тетяна Придача, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології міського управління житлово-комунального господарства, явище пожовтіння листя каштанів «бріотті» не є наслідком ураження мінуючою міллю, до якої даний вид каштанів має імунітет.
Сумнівів у тому, що це саме рожеві каштани, немає, адже молоді дерева вже цвіли. Втім є інші захворювання, які вражають як дерева виду «кінський каштан», так і «бріотті».
– Пожовтіння листя молодих каштанів спричинене грибком, який інфікує рослину за допомогою прямого проникнення в епідерміс молодого листя або через продихи і утворює чітко обмежені, подовжені темно-коричневі плями. Плями контрастують із зеленою тканиною листя, — каже Тетяна.
У 2015 році фахівці взяли на пробу листки з дерев та відправили їх до Львова у лабораторію фітопатології для з’ясування виду бурої плямистості, після чого було проведене відповідне лікування дерев. Захворювань дерев є дуже багато, і стосується це не лише міських дерев, але й дерев у приватних угіддях.
— Ми робимо все від нас залежне, щоб дерева були здоровими. Мушу зазначити, що з огляду на те, що висаджені дерева добре прижилися, наразі найбільше саджанці страждають від людей. Декілька каштанів «бріотті» було вкрадено, деякі інші поломані вандалами. А ті молоді деревця, які продовжують рости, щоденно страждають від недобросовісних власники домашніх тварин, які вигулюють їх під саджанцями. А собача сеча, як відомо, спалює кореневу систему молодих дерев і є однією з причин утворення грибка на стовбурі дерев, – пояснює фахівець.
Обговорення