Небезпечна забавка, метою якої є довести підлітка до самогубства гуляє просторами Інтернету. У Департаменті Кіберполіції України повідомили про небезпечні групи у соцмережах, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до суїциду.
У соцмережі «Вконтакте» варто ввести хештег #морекитов, #тихийдом, #домкитов, #млечныйпуть, і сторінки з суїцидальним контентом сиплються, наче горох. Для когось це розвага, квест, спілкування, а дехто справді у свої 15 років вирішив, що далі жити немає сенсу і єдиний вихід – це суїцид. Саме так на початку грудня 2016-го вирішила 15-річна дівчина з Маруіполя, яка стала першою відомою жертвою “спільнот смерті” в Україні. Мета гри – спонукати дитину звести рахунки з життям. Адміністратор «групи смерті» схиляє людину до виконання певних завдань. Кінцевим є самогубство, зняте на відео. Загалом точок небезпечної забавки є 50. На кожне завдання дають обмежений час.
Особистісні характеристики підлітків не закріплені, і ними легко маніпулювати. Це робиться психологічно правильно, діти про це не розповідають. Майже не змінюється їхня зовнішня поведінка. Вони так само ходять до школи, поводяться з батьками, тому важко батькам розпізнати ті ознаки. – Коментує професор педагогічного університету, доктор психологічних наук Марина Орап.
Підлітків-суїцидників в спільнотах прийнято називати “китами”. Організатори провели аналогію між китами, що скидаються над водою, та підлітками, які стрибають з багатоповерхівок. Мовляв, і кити, і підлітки це роблять в пошуках свободи і вічного щастя в іншому, потойбічному світі, де всіх знедолених люблять.
В.о. начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич каже: в освітніх закладах проведуть профілактичні заходи, аби застерегти дітей.
Проводимо семінари для педагогів – організаторів, директорів, класних керівників про безпеку в інтернатах. Відповідно вони це впроваджують у навчальні заклади. Надалі, будемо наголошувати на батьківських зборах про те, аби батьки більше приділяли увагу своїм дітям. Зазначила Ганна Зварич.
Практикуючий психолог Марина Орап зазначає: батькам потрібно слідкувати за психоемоційним станом дитини, перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. Основні повідомлення присилають їм о 04:20. В такий ранковий час дитина ще не повністю прокинулася, і не в стані сну. Тож вона не критично сприймає те, що їй пропонують… Діти можуть вирізати собі лезом китів, різні цифри, букви. Підлітки постять вірші суїцидального змісту, слухають відповідну музику.
В Інтернет виклали деталі смерті жінки та дитини в Києві (Фото)
Підлітки зізнаються: час в Інтернеті приділяють для спілкування з друзями в соцмережах та грають он лайн-ігри. Батьки ж кажуть: дітей майже не контролюють, хоча іноді було б варто.
Я не контролюю час перебування своєї дитини в Інтернеті, хоча іноді хотілося б. Бо дуже багато там є всякого непотрібу. Купа інформації, яку не варто бачити дітям, адже це погано на них впливає, – каже тернополянка пані Ірина.
Мама 15-річної Наталі, пані Світлана зазначає: намагаюся спілкуватися із дитиною, цікавитися її захопленнями, але те чим займається в мережі не контролюю. Це її особисте.
Правоохоронці закликають усіх громадян при виявленні таких груп відразу звертатися до кіберполіції. А підліткам, які думають, що їх ніхто не розуміє, варто пам’ятати: ви дорогоцінні для своїх батьків. Життя дається тільки один раз, розмальовуйте його тільки яскравими фарбами.
Обговорення