На площі Борщева волонтери й господині ділилися секретами приготування борщу із висушених овочів. А зібрані пакетики із напівфабрикатами та інструкцією приготування відправили до наших земляків у зону АТО.
Ініціаторами такого почину-акції, що має назву «Солдатський борщ. Із Борщева — на фронт!», стали активісти волонтерського руху проти війни «Vоля-Борщів», районної організації ВО «Свобода», громадського формування «Самооборона Борщівщини» та всі ті, хто вміє готувати борщ саме за таким рецептом і може ним поділитися. Тому на майдані у центрі міста було дуже багато господинь, які одразу ж готували гарячий борщ із попередньо висушених і заготовлених овочів. Виявляється, справа то не проста, як видається на перший погляд. Адже овочі мають пройти певну обробку й правильний процес сушіння. Головне у цій справі, стверджують борщівські волонтерки-господині, — не пересушити складники.
— Звісно, недостатньо тільки сушити овочі, важливим етапом у приготуванні цієї страви є спеції, зелень, томатна паста, — розповідає ведуча заходу, заслужений працівник культури Галина Уруська. — Тому в додатку до пакетиків ми детально розповідаємо хлопцям, як саме готувати борщ, аби він мав смак домашнього.
— Цією акцією ми хочемо підтримати наших земляків, які виборюють перемогу на передовій. Хочеться, щоб наші солдати мали усе необхідне, а головне — аби не були голодними, — розповідає координатор волонтерського руху проти війни «Vоля-Борщів» Володимир Яворський. — Тому цей борщ із рідного краю не лише зігріє, а й нагадає кожному з них, що ми разом. Щодня разом із волонтерами ми проводимо велику роботу зі збору, сортування і пакування речей першої необхідності для наших бійців. Крім овочів, проводиться збір сухофруктів, консервацій, трав для чаю, теплого одягу, засобів гігієни, медикаментів, пального, коштів, що тепер так необхідні для підтримки наших солдатів. Нещодавно у нас запрацював склад, де ми пакуємо продукти й речі на фронт. Тут працюють люди, які розуміють чужий біль і готові підтримати нас у будь-яких починаннях. І за це їм велике спасибі.
У рамках акції також можна було навчитися збирати й розбирати навчальні автомати Калашникова. Зі сльозами на очах люди розглядали світлини із фотовиставки «Під захистом наших героїв: наші життя, наше місто, наша держава!» На цих фото — наші бійці-земляки. Такі знайомі обличчя! Знімки різножанрові: солдати сидять в окопі, гріються у землянках, беруть участь в обороні, відпочивають… Воєнне, фронтове життя, як зовсім інший вимір, відмінний від того, в якому живемо ми.
Це не остання акція, яку мають намір провести волонтерський рух на чолі із В. Яворським і представники інших громадських організацій. Попереду — ще багато роботи.
Ми вже писали у нашій газеті про волонтерський рух проти війни «Vоля-Борщів» і його керівника В. Яворського. Це справді самовіддана, патріотична праця, яка потребує чимало зусиль. Але немає нічого неможливого, наголошує Володимир Яворський, коли об’єднується громада, коли з’являються справжні патріоти, які пропонують конкретну допомогу. Лише за якийсь тиждень-другий волонтерам вдалося закупити і відправити на фронт 30 натівських зимових маскувальних костюмів, 100 шумопоглинаючих навушників, 15 комплектів німецької флісової білизни, 50 пар зимових рукавиць, по 20 штук німецьких шемаг та флісових балаклав, теплі речі та деякі елементи захисної амуніції для двох бійців. На складі організації кипить робота зі збору і пакування чергового вантажу на фронт. У п’ятницю вантажівка має вирушити на передову.
Якщо для когось буде цікавою інформація про волонтерський рух проти війни «Vоля-Борщів», а також якщо хтось матиме намір до співпраці, подаю номери телефонів цієї організації: (03541) 2-32-09 та (067)3359925.
Ірина МАДЗІЙ,
Фото Галини Українець.
«Вільне життя плюс», №102 (15630) від 19.12.2014 р.
Обговорення