Зухвала крадіжка сталася у Тернополі позавчора на вулиці Богдана Лепкого. Увечері 14 вересня чоловік, який займався обміном валют, так званий «валютник», повернувся додому і заснув біля телевізора на дивані.
Виторг у поліетиленовому пакеті чоловік залишив біля ніг.
Те, що гроші зникли, тернополянин помітив лише вранці. Тоді ж і повідомив поліції. Правоохоронці зробили висновок, що злодій проник у квартиру на другому поверсі, скориставшись незачиненими дверима балкону. У цьому йому допоміг піддашок добудови на першому поверсі.
«Викрали кошти різних номіналів. У пакеті були гривні, євро і долари на загальну суму понад 250 тисяч гривень», – розповідає старший оперуповноважений в особливо важливих справах кримінальної поліції Головного управління нацполіції в області Іван Бачинський.
Правоохоронці припускають, крадіжка була «за наводкою». Про ремесло потерпілого знало чимало людей. Наразі триває кримінальне провадження.
Правоохоронці застерігають: від початку року на території області зареєстровано близько 220 крадіжок. Кількість злочинів у порівнянні з минулим роком збільшилась на 10-15%. Серед головних причин експерти називають безробіття, зменшення рівня доходів у населення та звільнення чималої кількості людей з місць позбавлення волі.
Серед найпопулярніших шляхів потрапляння крадіїв у домівки залишаються підбір ключа або злам замку та вибивання вікна. В обласному управлінні поліції охорони кажуть: для професійного злодія зараз не залишилося жодного виду замку, який би було неможливо зламати. Злодії використовують у своїх брудних цілях здобутки технологічного прогресу, як от ручні зварювальні пристрої чи міні-сверла. Також вони навчились виготовляти ключі на місці та витрачають на махінацію не більше 2-3 хвилин. Також з’явився так званий «азотний» метод зламу: в отвір для ключа заливають рідкий азот, який робить деталі механізму замка крихкими. Після цього злодіям достатньо кількох рухів для зламу.
Єдиним наразі ефективним методом запобігання квартирним крадіжкам є встановлення сигналізації. Управління поліції охорони має під своїм крилом 88 тис. квартир і понад 250 тис. приватних будинків у області. Встановлення системи охорони діє на злодіїв як превентивний метод – від початку року зафіксовано лише 2 спроби проникнення у помешкання клієнтів поліції охорони. Вони не увінчалися для злодіїв успіхом, адже спрацював звуковий сигнал, і на місце за кілька хвилин прибули озброєні охоронці.
У Тернопільській області зараз триває акція «Квартира під охорону». З метою запобігання квартирним крадіжкам громадян, поліція охорони пропонує взяти під свою опіку нерухомість тернополян за нижчу ціну. Вартість монтажних та пусконалагоджувальних робіт знизили вдвічі, а послуги нагляду вартуватимуть лише 5 грн в день. Для учасників АТО та членів сімей загиблих захисників знижка становить 75%.
Отримати консультацію можна за телефоном: 0 800 502 220 (всі дзвінки безкоштовні), а також 0970 502 220; 0730 502 220; 0990 502 220 (оплата згідно тарифів мобільного оператора)
Обговорення