Брати-близнюки Ярослав та Володимир Сімчуки із Тернополя днями повернулися із зони проведення Антитерористичної операції додому.
Розповідають, що цього року не було можливості святкувати Різдво з родиною, тому відзначали його у колі побратимів. Свято було справді особливим.
«Наготували аж 15 (!) пісних страв, помолилися за нашим звичаєм, та й сіли вечеряти, – розповідає Ярослав Сімчук. – Багатьох такі традиції просто вражали».
Колядувати до бійців приходили місцеві діти. Однак там не так колядують, як у нас, каже Володимир. Діти просто проказують віншівку чи щедрівку. Однак і такому різдвяному вітанню бійці були щиро раді. Щедро обдаровували дітей всім, чим мали, ділилися кутею, продуктами харчування.
Після виходу сюжету на телеканалі «1+1» із братами Сімчуками на початку січня, вони стали справжніми зірками. Щоб сфотографуватися з близнюками, дехто долав десятки кілометрів.
«Якось ми прийшли з чергування, – розповідає Володимир. – І тут кажуть: Сімчуки, вдягайтеся, хочуть з вами сфотографуватися. Ми пішли. Згодом кажуть, що за той час, поки хлопці перебували з нами, їхній блок-пост розбили вщент і дякували нам за врятовані життя. От таке буває».
Дуже відрізняється культура і побут мешканців східних регіонів від нашого, стверджують одноголосно брати.
«Був у нас випадок, який дуже вразив, – каже Ярослав. – В одного місцевого жителя повалився паркан. Роблять йому зауваження, мовляв, полагодь паркан, це ж твоя територія, біля твого дому. А він каже: для чого, в мене і так не має тварин, може бути і так… В нас якось так не прийнято. Зрештою, має бути якась культура».
Складається враження, що там, на Сході країни, живуть одним днем, не думають про завтра, констатує Володимир. Хоча здавна саме там були справжні патріоти, зараз ситуація не така.
Там, в зоні проведення АТО, все тримається на патріотизмі наших хлопців із західних областей, стверджують брати. Фактично мешканці трьох областей – Львівської, Івано-Франківської та Львівської – одні з найактивніших у цій війні, посилено допомагають. Рік тому саме представники цих областей взяли активну участь у Революції Гідності і поваленні злочинного режиму.
Кардинально змінити ситуацію в зоні проведення АТО може припинення поставок продовольства у Донецьку та Луганську області.
«Стоїмо на блок-пості, бачимо їдуть фури з алкоголем, фруктами, – каже Ярослав. – Питання: кому все це? Кого годуємо? Неможливо вгодити всім, а такий кардинальний крок як припинення поставок продовольства вирішив би багато».
«Діти із зони АТО, які побували на Тернопільщині, вражені, як живемо ми, – каже Володимир. – Кажуть, у нас так гарно у домівках, затишно, а в них зовсім не так. Тому зараз дуже треба організовувати такі обміни між жителями різних областей, щоб хоч трохи розвінчати ті міфи, які створювали і поширювали не один рік. Дуже потрібні зараз нові навчальні програмі, які базуються на вивченні правдивої історії України. Тільки тоді можуть бути зміни!».
Світлана Чихарівська.
vision.ternopil.ua
Обговорення