Сьогодні мережа таких центрів вже нараховує понад 550 закладів: 23 регіональних та 96 місцевих центри, а також 433 бюро правової допомоги. Система охоплює всю країну – від великого міста до найменшої громади.
Програма безоплатної правової допомоги покликана захистити тих, хто потребує юридичної підтримки, але не може сплатити за неї. У Мін’юсті кажуть, що з 624 тисяч українців, які звернулись по допомогу торік, 400 тисяч – малозабезпечені громадяни, чий дохід менший за два прожиткові мінімуми. Понад 55 тисяч – учасники бойових дій.
Минулого року до цього переліку було додано тимчасово переміщених осіб, а також розширено коло питань, з яких правова допомога надається учасникам АТО. Цьогоріч таке право отримали постраждалі від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі й усі без винятку діти.
Безоплатна правова допомога від держави передбачає: надання правової інформації, консультації і роз’яснення з правових питань, складання заяв і скарг, забезпечення доступу до інших правових послуг. Проте, як кажуть у самих центрах, цими рамками спеціалісти не обмежуються.
Система безоплатної правової допомоги розвивається далі. Торік активно поширювались виїзні прийоми громадян.
20 березня уряд підтримав ініціативу Мін’юсту щодо створення незалежної наглядової ради в системі безоплатної правової допомоги. До її функцій входитимуть безпосередній контроль, моніторинг, оцінка ефективності роботи центрів, а також пропозиції щодо бюджетування системи.
В уряді зауважують, що наглядова рада не матиме жодних політичних впливів і щороку презентуватиме оцінку роботи системи безоплатної правової допомоги.
Отримати юридичну допомогу громадяни можуть як за безкоштовним цілодобовим телефоном (0 800 213 103), так і особисто, звернувшись до найближчого центру.
Обговорення