Збитки внаслідок пожежі наразі підраховує спеціальна комісія. Ще одна – займається визначенням причини займання. Ніяких версій загорання у МНС поки не висувають. Мешканці вважають, що винна піцерія на першому поверсі. Але в тієї – свої аргументи, пише “20 хвилин”.
Мешканці будинку на Сагайдачного, 1, та підприємці – власники офісних приміщень в один голос нарікають на піцерію Scorini, в якій, як там запевняють, готують піцу на відкритому вогні.
– Однозначно вина лежить на власниках піцерії, – розповідає мешканка будинку Тетяна Поцалуйко. – Вони перші вибігали з приміщення зі словами “ми горимо”. Іскоркою по комині пожежа пішла вище. Вони ж там дровами палять, хіба таке можна робити, коли поруч квартири?
Натомість власники піценрії Scorini кажуть, що пожежа не могла розпочатися в них, адже пожежна сигналізація спрацювала вже після приїзду вогнеборців.
– Якби пожежа розпочалася в нас, то у нас би були якісь її ознаки. А наше приміщення – більш-менш у порядку. У нас не було виникнення вогню, а лише дим від самої пожежі. Димохід сконструйований таким чином, що це просто неможливо – розповідає директор піцерії Назарій Крекотень. – Звісно, ми чекаємо результатів експертизи, однак, якби у нас було елементарне задимлення приміщення, то сигналізація спрацювала би одразу.
Однак не так від пожежі постраждали мешканці сусідніх квартир, як від потоків води, якими ту пожежу гасили.
– Стіна моєї квартири прилегла якраз до місця пожежі, тож по стіні залило, – продовжує мешканка Тетяна Поцалуйко. – Адже пожежники поливали зверху, щоб вогонь не перекинувся на сусідні приміщення. По стіні і по панелях вода затекла в наші квартири. Всі меблі у нас – мокрі. З малою дитиною вночі пішли до батьків.
Збитки також рахують і підприємці, які тримали офісні приміщення на верхніх поверхах будинку.
– У мене два поверхи вигоріли, – розповідає депутат облради і підприємець Ярослава П’яла. – Зі всього, що вціліло – це сейф із трудовими книжками моїх працівників. Та й то я поки не можу його звідти забрати. А збитки… Боюся навіть рахувати. У нас там і громадські організації офіси орендували, і дрібні підприємці. Згоріло все. А де не згоріло – все намокло від води. Нам зараз кажуть, що це могло бути замикання в електрощитовій, але про яке замикання мова, якщо РЕМ вимкнув електрику вже після початку пожежі? Після замикання ж електрики в будівлі немає.
Також мешканці будинку та очевидці пожежі нарікають на дії рятувальників та міліції. Службовцям закидають повільні дії та несправність техніки. Однак в управлінні ДСНС всі звинувачення відкидають.
– В гасінні пожежі брали участь 12 одиниць техніки, а особового складу – близько 80 людей, – розповідає начальник тернопільського міського відділу управління державної служби України з надзвичайних ситуацій Віталій Поворозник. – Кожна із них була справна, і всі пожежні гідранти теж. А от те, що пожежне авто тричі не могло заїхати у внутрішній двір будинку – це правда.
Причиною всьому – добудова в дворі та самовільно встановлені металеві обмежувачі паркування, – продовжує пан Поворозник. – Через них пожежні машини не могли нормально заїхати у двір.
Загальна площа пожежі – близько 750 квадратних метрів.
– О 22.44 надійшло повідомлення про пожежу, в 22.50 – на місці вже була пожежна бригада, яка і викликала додаткові сили. Адже будівля ця специфічна – перекриття у ній дерев’яне, тож вогонь швидко поширювався. О 1.55 год пожежу локалізували, а ближче до 5 год ранку – ліквідували. Під час гасіння евакуювали до 50 мешканців будинку, з них 12 – діти. Людям запропонували переночувати в готелях міста, однак не погодився ніхто – всі розійшлися по родичах, а дехто просто зачекав, коли пожежники дозволять їм повернутися в їхні квартири. До швидкої, яка також прибула на виклик, зверталися декілька людей з проханням поміряти тиск, серйозніших скарг не було. На щастя, ні жертв, ані поранень внаслідок пожежі немає.
Після пожежі на Сагайдачного мер міста дав наказ перевірити усі заклади харчування міста, які знаходяться в житлових приміщеннях, а також можливість заїзду на територію дворів пожежних авто.
Обговорення