“Перша Леді” – єдиний в Україні загальнонаціональний конкурс краси і особистості, який відбувається в рамках фестивалю “Студреспубліка”. Кожна учасниця мала бути не лише вродливою зовні, а й розумною та соціально активною дівчиною, відповідати параметрам академічної успішності, пройти жорсткий конкурентний відбір у конкурсах регіонів України. Фінальний тур зазвичай відбувається на мальовничому узбережжі Криму, пише “Тернопіль вечірній”.
Регіональний етап конкурсу відбувся у нашому місті 5 липня в нічному клубі “Allure”.
Відповідність назви і концепції
Виходи дівчат в загальному відповідали концепції закладу, в якому відбувався місцевий тур. Нічний клуб передбачає наявність легкого стриптизу і більшої відвертості, ніж сцена закладу культури. Знаючи, скільки зусиль потрібно докласти для того, аби організувати подібний захід, хотілося б відзначити його динамічність, злагодженість і підхід. Учасниць повністю забезпечили костюмами на кожен вихід, навчили азам хореографії та дефіле. Також упродовж двох місяців завдяки організаторам кожна учасниця мала змогу покращити свою фігуру під час занять з фітнесу та в басейні аквапарку. Це дало свій результат – дівчата виглядали як професійні моделі із досконалими зовнішніми параметрами. Усі виходи на танцпол нічного клубу були досконалими щодо вміння ходити по подіуму із елементами хореографії. Учасниці почувалися впевнено і вільно. Збалансованою була програма щодо розважальної частини – виступи вокалістів і запальні танці від школи вуличного танцю Ніно.
Але, як кажуть, нема меж для вдосконалення. У заявленій концепції конкурсу вказано, що дівчат відбирають не тільки за зовнішніми даними, а й за успішністю і інтелектом, вмінням вести громадську та соціальну роботу. На жаль, ці особисті здобутки і характеристики учасниць під час заходу не були продемонстровані. Шкода, що неповторна індивідуальність кожної так і залишилася поза кадром. Сама назва конкурсу “Перша Леді” налаштовує кожного на вишукане шоу із претензією на входження у вищий світ. Як правило, справжніми першими леді стають дружини президентів та інших високопоставлених осіб, які повинні мати усі моральні чесноти і бездоганний імідж. Як для студентського конкурсу, то його концепція мала б спрямовувати учасниць у тому напрямку, що після закінчення вишу вони стануть хорошими фахівцями і представлятимуть на належному рівні установу, фірму чи країну. Сюди входить вміння вести переговори, одягатися в діловому стилі, правильно підбирати вбрання для званих вечірок, походів у театр чи на концерти, також необхідні знання етикету, навички організації різноманітних заходів та багато іншого. Отже, перша леді – це та, на яку рівняється вся країна. Дуже важко уявити появу дружини президента якоїсь країни на офіційному заході в ультракороткій спідниці, що ледве прикриває нижню білизну.
Можливо, організатори прагнули зламати усталений стереотип і показати це в іншому ракурсі? Хочу відзначити те, що кожна учасниця цьогорічного відбіркового туру була справжньою красунею, тому зовнішня врода стала б хорошим обрамленням для особистих характеристик при їх вдалому показі. Натомість усі три конкурсні виходи більше нагадували еротичне шоу. Під час першого дівчата були у надто коротких сукнях рожевого кольору, другий взагалі викликав купу запитань – конкурсантки дефілювали у білих панчохах і сукнях, які далеко не доходили до їхнього мережаного краю. Це дуже нагадувало номер із розважальної програми славнозвісного закладу “Мулєн руж”.
Щодо виходу у купальниках, то організаторам треба віддати належне за концептуальність. Пляжний костюм вражав єдністю ансамблю і був зроблений у флористичному стилі. Після цього хвилюючого конкурсного виходу журі пішло на нараду, аби вибрати найкращу “Першу Леді” цього сезону.
До речі, в інших містах відбіркові тури справді мали більш стриманий характер із акцентуванням на українськості.
Троє поїдуть до Криму
Перед нагородженням дівчата вийшли у вечірніх сукнях, які також були пошиті в єдиному дизайнерському стилі, але це дефіле уже не оцінювалося. Майже кожна учасниця отримала певний титул. Наприклад, “Леді Доброї волі” стала Роксолана Перепелюк, “Леді Модель” – Ярина Ягнюк, “Леді Дружба” – Анастасія Ничка, “Леді Фото” – Ірина Жмут, “Леді Алюр” – Олександра Маценко. Були окремі номінації і від партнерів конкурсу. Щодо найголовніших титулів, то другою Віце-леді стала Марія Шершньова, першою – Аліна Сапіга, яка отримала путівку до Криму. Ще двоє дівчат також отримали перепустку на всеукраїнський тур – це головна переможниця Лариса Хабарова і “Леді Глядацьких симпатій” Оксана Маліборська.
“Рада перемозі, хоча я її не очікувала. Дуже вдячна батькам і сестрі, які дуже мене підтримували. До речі, сестра постійно була зі мною за лаштунками і без її допомоги я не справилася б”, – розповіла Лариса Хабарова. Її сестра Аліна додала, що Лариса щодня докладала максимум зусиль, аби здобути перемогу. Вона постійно тренувалася і відпрацьовувала вміння дефіле навіть у парку під час прогулянки.
Цього року за титул “Першої Леді” змагалися і дві сестри – Оксана і Марія Шершньови. “Спершу запропонували Оксані спробувати свої сили, але вона мала певні сумніви з приводу цього. Проте мені дуже хотілося взяти участь і дуже зраділа, коли мене також запросили як учасницю. Після першої репетиції Оксані стало цікаво і вона відважилася позмагатися. У нас невелика різниця у віці – два роки. Я здобуваю фах психолога у педагогічному університеті, а Оксана навчається на географічному факультеті. Чесно кажучи, хочу далі продовжувати свою участь у подібних заходах”, – поділилася враженнями Марія Шершньова.
“Конкурси “Міс Україна” та “Перша Леді” схожі між собою. Проте у першому можуть брати участь дівчата будь-якого віку, а в другому – тільки студентки. Перемога тієї чи іншої дівчини багато в чому залежить від неї особисто, а саме – від наполегливості у підготовці, від вміння написати план розвитку свого краю і т.д. Цей конкурс відбувається в Тернополі уп’яте”, – розповів організатор заходу Володимир Заверуха.
Нагадаємо, що в 2010 році у фіналі “Перша Леді України” перемогу здобула тернополянка Анастасія Шеремета. Ми ж бажаємо цьогорічним представницям нашого міста також повернутися з Криму із найвищими нагородами.
Обговорення