Для правильного оподаткування та відображення в податковій звітності операцій з активами, які передаються працівникам підприємства (або іншим особам) в якості подарунків необхідно, насамперед, враховувати те, що до загального місячного оподатковуваного доходу фізичної особи включається вартість подарунків виключно у випадку, коли подарунки носять індивідуальний (персональний) характер.
Якщо ж підприємство здійснює розповсюдження подарунків під час проведення публічних заходів (акцій, семінарів, нарад, виставок тощо), а отримувачами подарунків є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб та, відповідно, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Податковим кодексом передбачено, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року (тобто в 2015 році – 609 грн.), за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. Сума перевищення вартості подарунку оподатковується податковим агентом за ставкою 15 % чи 20 %.
У податковій звітності за формою № 1ДФ вартість подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати відображається за ознакою “160”, та за ознакою “126” у разі перевищення такої суми.
Також не потрібно забувати про те, що термін сплати ПДФО під час надання подарунків суттєво відрізняється від загальновстановл
Відділ комунікацій Тернопільської об’єднаної ДПІ
ГУ ДФС у Тернопільській області
Обговорення