Голова громадської організації «Тернопіль Європейський», депутат міськради, Віталій Цимбалюк розповів на прес-конференції , що на останньому сесійному засіданні міськради з майже трьохсот проектів рішень, 280 становили земельні питання. «Всі знають мою принципову позицію. Я ніколи участі в «дерибані» тернопільської землі не беру. Єдиний раз , коли я залишився і голосував, це було питання, що стосувалося виділення земельних ділянок учасникам АТО. До речі, деякі питання, що були винесені на сесію, мали зауваження навіть з юридичного відділу міськради. Проте, на жаль, їх все одно включили в порядок денний і вони були проголосовані позитивно», – сказав Цимбалюк.
Така практика для міської ради – не новина. Однак, сидіти склавши руки і чекати, коли щось зміниться саме собою, – теж не вихід. Тому активісти організації пропонують свої проекти рішень, які спрямовані виключно на інтереси тернополян. Оскільки об’єднання пропагує європейський рівень життя громади, тому намагаються не лише подавати ідеї, а й втілювати їх в життя. Так, за ініціативи активістів ГО «Тернопіль Європейський» було підготовлено три проекти рішень, які будуть винесені на наступну сесію міської ради. За словами Віталія Цимбалюка, будь-які проекти рішень мають проходити громадські слухання, як це прийнято у європейській практиці. Тому свої проекти ГО «Тернопіль Європейський» спочатку вирішила подати на розгляд тернополян через ЗМІ, щоби спершу почути думку людей, внести запропоновані правки,і, відповідно, далі винесли проекти на розгляд сесії.
Повернутися до вояків обличчям
«По-перше. Нам потрібно негайно звільнити від сплати окремих житлово-комуналь
Без алкоголю і спекуляцій
Крім цього, активісти ГО також пропонують заборонити продаж алкогольних напоїв на зупинках громадського транспорту. «Це рішення, як на мене, є досить логічним продовженням антиалкогольного позиціонування нашої міської ради, адже, фактично, наша каденція розпочала свою діяльність з того резонансного рішення про заборону продажу алкоголю після 22:00. Як би воно не сприймалось тоді у суспільстві, але зараз це діє. Тому заборона продажу алкоголю на зупинках громадського транспорту має стати наступним кроком по налагодженню життєдіяльності міста і вирішення проблеми вільного доступу до алкоголю», – сказав активіст ГО «Тернопіль Європейський», депутат міськради Олег Вітвіцький. Антиалкогольна тема зараз на часі. І громадські активісти вірять, що їх проект рішення знайде підтримку у міській раді, позаяк навіть деякі депутати Верховної ради від партії, що має більшість у Тернопільській міськраді, лобіюють дане питання у Києві.
Олег Вітвіцкий підкреслив, що їхня громадська організація вивчала досвід європейських країн перед тим, як започатковувати його в Тернополі. За їх даними, у більшості країн ЄС алкогольні напої на зупинках громадського транспорту не продають. Більше того, пан Олег щиро вірить «вбити» даною ініціативою одразу двох «зайців». По-перше – в рази зменшити кількість людей напідпитку поблизу зупинок, а по-друге – знизити інтерес до земельних ділянок, де знаходяться зупинки.
«Відкрита» земля
Крім того, ГО «Тернопіль Європейський» хоче нарешті пролити світло на так звані інвестиційні угоди. «Спільно з юристами ми підготували третій проект рішення, який є на часі. Мова йде про заборону передачі землі комунальним підприємствам та відділу технічного нагляду Тернопільської міської ради в оренду з правом передачі в суборенду, а також внести зміни в попереднє рішення сесії, де виділялася земля за такою «схемою». Тобто, ми виступаємо проти всіх інвестиційних угод, які зараз заключає міська рада та безпосередньо комунальні підприємства з інвесторами. Чому? Бо від початку каденції ніхто з громади міста, депутатів чи журналістів не бачив цих інвестиційних угод. Тобто ми не знаємо, скільки міський бюджет отримує з них коштів, як проводяться конкурси на визначення інвестора тощо», – сказав Віталій Цимбалюк. Він наголосив, що «Тернопіль Європейський» хоче, аби продаж чи то передача землі в оренду у нас відбувалися відкрито, згідно чинного законодавства, як у країнах ЄС. Щоб кожна людина в місті Тернополя могла знати: хто купує земельну ділянку, скільки сплачує за це в бюджет міста, що там буде будувати… «Крім того, ми будемо наполягати, щоби була створена тимчасова комісія, яка проведе повну так звану інвентаризацію усіх інвестугод, укладених за цю каденцію, та ознайомить із результатами перевірки громадськість. В цю комісію мають увійти контролюючі органи, депутати міськради, громадські активісти. І я надіюсь, що цей проект рішення таки підтримають», – підсумував Віталій Цимбалюк.
До слова, якщо запропоновані ГО «Тернопіль Європейський» проекти рішень не отримають позитивної оцінки від депутатів міської ради, активісти обіцяють оприлюднити прізвища «патріотів», які відмовилися проголосувати за ці важливі рішення.
Обговорення