Тернополянин Сергій Гончук мало не поповнив лави учасників АТО на Сході. І це при тому, що менш ніж півроку тому він переніс важке захворювання серця, до того ж є батьком трьох неповнолітніх дітей, а отже, належить до категорії, яка не підлягає під чергову хвилю мобілізації, пише “Номер один”.
Тернополянину Сергію Гончуку 39 років. Він працює водієм у місцевому відділенні одного з банків. Через проблеми зі здоров’ям служби в армії чоловік не проходив. Та кілька тижнів тому йому прийшла повістка. Тернополянин подумав, що це якась помилка, адже він одразу за кількома критеріями не може підпадати під чергову хвилю мобілізації. Він зібрав відповідні документи і пішов у військкомат, аби з’ясувати всі обставини. Того ж дня чоловіку вручили направлення на проходження медичної комісії.
Незадовго до цього тернополянин переніс важку хворобу серця. У чоловіка був високий тиск. Через серцеві приступи «швидка» до хворого приїжджала мало не через день. Він півроку перебував на лікуванні у другій міській комунальній лікарні. Кілька місяців знаходився у реанімації. Два місці тому чоловіку стало трохи легше, але він і далі приймає ліки.
– Сергій узяв з собою медичні довідки, виписки з лікарні й пішов на медогляд. Крім того, при ньому були документи дітей – свідоцтва про народження. Незважаючи на перенесену хворобу серця та численні грижі, жодних відхилень медкомісія не виявила. Чоловіка оглядав лише лікар-терапевт. Також дали направлення на кардіограму. Медики сказали, що захворювання справді було, але зараз усе добре, – розповідає дружина пана Сергія – Оксана.
Щоправда, після медичного огляду комісія відправила чоловіка на додаткове обстеження. Він не мав можливості витрачати час на походи до лікарів, тому попросив представників військкомату долучити до справи дані про третю дитину.
– Виявляється, у військкоматі були застарілі дані. У справі інформація лише про наявність двох дітей. Не зважаючи на те, що нашій наймолодшій дитині уже п’ять років, жодних записів про неї у справі не було, – каже Оксана Гончук.
Та вносити додаткові дані у військовому комісаріаті відмовились. І в результаті чоловік був змушений лягати в лікарню на додаткове обстеження.
– У лікарні чоловік пролежав цілий тиждень. При цьому лікарняного листа йому не видаватимуть. Виходить, він пропустив 7 днів на роботі. Як до цього поставиться керівництво, ми навіть не уявляємо. Очевидно, заробітна плата не збережеться за той час, а це чималі втрати для нашої родини, – пояснює жінка.
Попри це, відзначає тернополянка, варто віддати належне медикам кардіологічного відділення другої міської лікарні, де перебував чоловік. Усі обстеження та аналізи пацієнту проводили безкоштовно.
– Як тільки медики чули, що чоловіка направили з військкомату, ставлення одразу мінялося. Все робили оперативно, радили, куди краще звернутися, пропонували допомогу, – пригадує пані Оксана. – Нам є з чим порівняти, адже півроку чоловік потребував лікування і ми знаємо, наскільки це дорого.
У результаті додаткових обстежень тернополянина таки визнали непридатним до служби в армії, але стресу чоловікові така тяганина завдала чималого. Більше того, невирішеним залишилось ще одне питання – внесення до справи даних про третю дитину.
До слова, законом передбачено, що призову на військову службу під час мобілізації не підлягають військовозобов’язані чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у випадку їхньої згоди лише за місцем проживання.
В обласному військовому комісаріаті «Номер один» пояснили, що інформацію щодо військовозобов’язаних надають органи місцевого самоврядування. Зараз у військкоматі уточнюють списки і вручають запрошення для взяття на військовий облік та проходження медичного огляду. Після уточнення даних буде прийнято рішення по кожній окремій особі. Щодо даних про третю дитину, то таку інформацію повинні вносити у РАЦСі…
Обговорення