З 1 квітня ц. р. розпочало діяльність ДП «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу». Здавалося б, нічого незвичного, але навколо підприємства розгорілися запеклі суперечки ще від початку жовтня 2014-го. Полягали вони в тому, що Кременецьке відділення з постачання та реалізації газу філії УНГ «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» реорганізовували у вищезгадане підприємство, а директором мали призначити одіозного екс-голову районної ради, регіонала, який за 20 років на керівних посадах у місті нічим особливим не відзначився. І всі ці зміни відбувалися під пильним оком народного обранця, свободівця Михайла Головка, пише TeNews.
За словами активістів із громадської організації «Народна рада Кременеччини», нагальність потреби створення нового підприємства гучно розрекламували, мовляв, податки від його функціонування будуть залишатися у районному бюджеті, завдяки реорганізації збережеться ще одне, вже діюче, підприємство, збережуться робочі місця. І знову ж таки, все це представлялося як велика заслуга нардепа М. Головка.
– Справді, саме завдяки його старанням вдалося створити це підприємство, – пояснюють активісти. – Але робилося це не просто так. Реорганізацію затіяли під «потрібну» особу, тобто під А. Гуславського.
Тоді ж кілька громадських організацій міста та деякі політичні партії надіслали звернення до профільного міністерства із застереженням щодо призначення А. Гуславського на цю посаду. Відповідь не забарилася та ще й неабияк здивувала активістів. У ній йшлося про те, що органи влади та самоуправління не мають права втручатися у господарську діяльність підприємства. На наступне звернення вже ніхто не відповів. Але зате призначенням А. Гуславського на посаду керівника зацікавилися представники постмайданівських організацій Тернополя, які були готові підтримати кременецьких діячів.
– Нам не вдалося нічого зробити, – кажуть активісти, – бо завадила «невизначеність» посадовців, які почали «заминати» цю справу: то вони нібито не знають, чи Гуславський призначений на посаду (хоча, як виявилося, наказ про призначення був підписаний ще у 20-х числах жовтня 2014 р.), то він призначений, але невідомо у якому статусі, і т.п. До того ж сам новоспечений керівник рідко з’являвся на робочому місці, і це унеможливлювало проведення акції.
«А чи потрібні району два підприємства, що збирають гроші за газ?» – задаються запитанням громадські діячі. Очевидно, вся ця афера була здійснена з однією метою – призначення потрібної людини на потрібну посаду, що в умовах реорганізації значно спрощується.
– Торік у листопаді на зборах колективу Кременецької філії ВПРГ «Львівтрансгаз» озвучили перспективи діяльності нового підприємства, – розповідають активісти. – Працівникам повідомили, що всі вони залишаються на робочих місцях, але(!) зарплата значно зменшиться. Через це ще до нового року звільнилося кілька кваліфікованих працівників.
Повертаємося до початку. 31 березня вже ц. р. частину працівників звільнили, а багато з них на підприємстві пропрацювали з півтора десятка років. Залишилися лише робітники аварійної служби та управлінського апарату. Цілком очевидно, що якби питання реорганізації не порушувалося, люди й далі собі спокійно працювали б.
Нове підприємство ось уже два місяці як розпочало повноправну діяльність, однак без ліцензії на право реалізації газу(!). Виходить, що всі плани та обіцянки просто «луснули, як мильна булька» комусь на догоду…
Неофіційно тодішнє керівництво також заявило, що гаражі на території підприємства переобладнають під СТО, а підприємство буде шукати різні форми заробляння грошей. Як варіант, назріває перспектива банкрутства, з якого випливає, що частину майна продадуть за борги, а «аварійка» збережеться, тому що держава змушена буде дбати про безпеку газопостачання. Приміщення на території «газовні», за інформацією активістів, оцінено у 600 тис. грн (за теперішнім офіційним курсом – близько 27 тис. доларів США). Тож збирайте гроші, але хто вам продасть: покупця уже, очевидно, визначено.
Цікаво, що правоохоронні органи відмовчуються. Ні районна фіскальна служба, ні міліція та прокуратура, ні антимонопольний комітет поки що не звернули увагу на такі дії пана Гуславського «під патронатом» Михайла Головка.
Обговорення