У вихідний від навчань день десантники 173 повітряно-десантної бригади США приїхали до Львова на екскурсію.
Про це повідомляє прес-служба Національної гвардії України.
Учасники навчань «Фіарлес Гардіан – 2015» розділились на екскурсійні групи з перекладачами та попрямували старовинними вулицями Львова.
Розпочинались всі екскурсії від Площі Ринок. Усі бажаючі могли піднятися на міську Ратушу, яка належить до Світової спадщини ЮНЕСКО, і оглянути місто з найвищої точки.
Після побачених краєвидів з висоти пташиного польоту військовослужбовці двох країн зайняли місця у вагонах «Чудо поїзда». Під час екскурсії на колесах всі пасажири «Чудо поїзда» змогли побачити Бернардинський монастир, пам’ятник королю Данилу, вулицю Підвальну, Оперний театр, пам’ятник Тарасу Шевченку, фонтан Матері Божої, Латинський собор та багато цікавих закутків та будівель старого міста.
Під час піших прогулянок американські військовослужбовці з цікавістю розглядали архітектуру центральної частини Львова, фотографувались на згадку, купували львівські солодощі та коштували місцеві страви.
«Керівництво Західного територіального управління Національної гвардії України висловлює щиру вдячність Львівській міській раді та “Центру Військового Капеланства” за допомогу в організації екскурсій», – підкреслили в прес-службі.
До слова, 1-3 травня Львів відзначає 759-річчя.
Оскільки цього року виповнюється 150 років від дня народження митрополита Андрея графа Шептицького, вирішено відзначати цей ювілей як День міста Шептицького. Впродовж 1-3 травня всіх охочих запрошують до Львова на різноманітні святкові заходи.
Вже традиційно 1 травня в Ратуші о 14:00 відбулися урочисті збори Львівської міської ради, де були оголошені імена переможців у щорічних номінаціях «Львів’янин року» (це звання дісталось шахістці зі Стрия Марії Музичук, яка недавно здобула титул чемпіонки світу серед жінок) та «Почесний громадянин міста» (ним став музикант Святослав Вакарчук).
3 травня жителів та гостей міста запрошують на екуменічний молебень у Гарнізонний храм святих апостолів Петра й Павла о 14:30.
1-3 травня із 16:00 в Музеї ідей (вул. Валова, 18а) триватимуть Дні хорватської культури.
Цікавою подією буде відкриття «номера телефону» митрополита Андрея – з 3 травня поки що лише абоненти «Київстар» зможуть, подзвонивши за безкоштовним номером 2907, який, до речі, є датою народження митрополита, щодня почути нову, цікаву і дуже актуальну думку Андрея Шептицького на дуже різні теми, починаючи від думок про жінок, родину, відвагу тощо. Буде можливість вибрати, яку саме тему хочете послухати. Над цими цитатами працювали бібліотеки.
«Ми намагалися максимально винести візуалізацію теми митрополита Андрея в публічний простір міста. Так, розмістимо 15 сіток з портретами та інформацією про людей, яких свого часу підтримав митрополит», – зазначила начальник управління культури ЛМР Ірина Магдиш.
Центром святкування Дня міста Шептицького стане Парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького, де відбудеться квест «Родина Шептицького», ярмарок, дитяча театральна вистава від вихованців Міського палацу культури ім. Гната Хоткевича та великий концертний проект «Відчинилося життя» – єдиний в Європі проект співпраці незрячих виконавців із симфонічним оркестром. Заходи заплановано на 3 травня з 12:00 до 19:00.
Різноманітні акції відбудуться по районах Львова. Так, у Рясному буде виступ духового оркестру «Сурми Галичини», а ще на площі перед школою №92 буде лялькова вистава, яку запропонує театр «І люди, і ляльки».
У Франківському районі, на вул. Симоненка, 10, із 17:00 до 18:00 відбудеться відкриття «Площі 12 вальсів» (та, що взимку називалася «Площа 12 ялинок»), де під акомпанемент камерного оркестру «Collegium Musicum» танцювальна студія «Dancing City» запрошуватиме до танцю просто неба.
Фестиваль «Флюґери Львова» відбудеться у дворику Ратуші з 1 до 3 травня із 17:00. Окрім того, 3 травня о 10:00 там же стартуватиме прокидання з Харковом.
1-4 травня на площі Музейній (біля Домініканського собору) відбудеться VII День батяра у Львові. Тож гості та мешканці міста матимуть можливість зануритися в атмосферу, настрій, стилістику і побут споконвічно львівського явища «батярство», пише Zahid.NET.
Обговорення