Мальків товстолобів, коропів, білих амурів, щуки чи судака повинні цьогоріч заселити у Тернопільський став. Ці риби борються з цвітінням водойми і заростанням її очеретом, лататтям та іншими різновидами вищої водної рослинності, пише “20 хвилин”.
На закупівлю матеріалу для зариблення Тернопільського ставу піде близько півмільйона гривень. Принаймні саме стільки виділили з міського бюджету розпоряднику коштів – Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради.
– Ми неодноразово звертались із пропозиціями щодо вирішення проблем із браконьєрством та зарибленням водойми до міськради, – каже директор ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Андрій Об’єщик. – Результатом усіх цих перемовин стало виділення міськрадою грошей на закупівлю матеріалу та зариблення ставу. Також ведемо зараз перемовини про методи охорони тієї риби.
Інформацію про намір заселити мальків у водойму підтвердили у відділі благоустрою та екології міськради. Одначе, у деталі ще не вдаються, мовляв тільки-но подали заяву на проведення тендеру. І суми не конкретизують, мовляв, це – закрита інформація.
– Якщо все буде добре, то тендер відбудеться 27 чи 28 травня, – каже начальник відділу благоустрою Олег Соколовський. – Справа у тому, що, як повідомили нам, матеріалу для зариблення в області нема…Але є він в інших обласних центрах. І невідомо, чи знайдуться охочі взятись за це. Приміром, коли ми оголосили тендер у галузі регулювання чисельності безпритульних тварин, то охочих не було.
За словами пана Соколовського, інформація про проведення тендеру невдовзі з’явиться на сайті держзакупівель. Але, як їх повідомили, у державі невдовзі намічаються зміни у тендерному законодавстві, тож, можливо, доведеться корегувати умови проведення тендеру.
– Необхідність зариблення ставу справді є, – додає пан Соколовський. – На це неодноразово вказували фахівці. Тож ми звертались з листами і в рибоохорону, і до іхтіологів щодо рекомендацій – чим і у якій кількості заселяти.
Так, як повідомили у рибоохороні, чим і у якому відношенні заселяти – вирішували, враховуючи результати контрольних ловів, проведених іхтіологічної службою попередніх років та спостережень і аналізу виловів рибалками-любителями.
Зокрема, рекомендовано такі види риби і у такому співвідношенні: товстолоб білий – 35% – для боротьби з цвітінням водойм, товсто лоб строкатий – 15%, короп – 25%, білий амур – 15% – для боротьби із заростанням вищою водною рослинністю, судак звичайний або щука звичайний – 10% до загальної кількості зарибку.
– Враховуючи виділену суму, йдеться про закупівлю десяти тонн матеріалу, – додає Андрій Об’єщик. – Сподіваємось, що саме стільки і потрапить у водойму.
Обговорення