Саме таку назву мав круглий стіл, який відбувся у Тернополі та організований Тернопільським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Захід пройшов у залі засідань Ради адвокатів Тернопільської області, та мав на меті обговорення актуальних питань діяльності адвокатури та системи безоплатної вторинної правової допомоги, поглиблення співпраці між органами адвокатського самоврядування в Тернопільській області та Тернопільським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Участь у заході взяли: представники Тернопільського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Ради адвокатів Тернопільської області, адвокати, які працюють в системі безоплатної вторинної правової допомоги.
Директор Тернопільського центру Ірина Хондогій представила результати роботи центру у 2013- поч.2015 рр. та розповіла про створення місцевих центрів з надання БВПД по всій Україні та в Тернопільській області зокрема.
Валерій Міщенко, голова Ради адвокатів Тернопільської області, висловив побажання щодо налагодження подальшої тісної співпраці між центром та органами адвокатського самоврядування, а також запропонував спільно віднаходити шляхи усунення проблемних питань, які виникатимуть у процесі виконання адвокатами своїх професійних обов’язків.
Щодо удосконалення порядку та умов проведення конкурсу адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Хондогій зазначила що, «Конкурс є важливим та необхідним етапом у відборі адвокатів для надання якісної БПД. Наявність у юриста свідоцтва на право заняття адвокатською діяльністю, на жаль, не завжди гарантує його високу професійну кваліфікацію », та ознайомила присутніх із новелами Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2015 №110 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо захисту прав людини шляхом спрощення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги та підвищення якості її надання», якою вносяться зміни до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зокрема, вона звернула увагу, що новелами новоприйнятої постанови визначено повноваження Координаційного центру з надання правової допомоги та регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги щодо організації та проведення конкурсу з відбору адвокатів, функціонування єдиного Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, уточнено вимоги до претендентів, встановлено низку обмежень щодо використання засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів під час виконання претендентами тестових завдань, визначено тривалість виконання цих завдань та ін. Адвокат Тарас Будз, представник Ради адвокатів Тернопільської області у Раді адвокатів України, який взяв участь у роботі конкурсної комісії сьомого конкурсу з відбору адвокатів, відмітив належний рівень виконання останніми тестових завдань.
Адвокат Марія Карпа зазначила, що контракт укладається з адвокатом на визначений строк протягом бюджетного періоду, а в частині оплати послуг та відшкодування витрат – до завершення виконання виданих доручень та проведення повного розрахунку. Вона звернула увагу на те, що згаданою постановою встановлено максимальну кількість доручень – 30, що може бути надана одному адвокату. А також відзначила, що строк подачі звітних документів адвокатом до центру терміном у 45 днів – є важливим з точки зору виконання бюджетної дисципліни, реальним для адвокатів, та таким, що буде їх дисциплінувати.
Адвокати відмітили, що система безоплатної правової допомоги є безпрецедентно прозорою державною установою, доказом чому є оприлюднюється на веб–сайті Координаційного центру з надання правової допомоги та регіональних центрів інформації про стан видачі доручень та оплати послуг адвокатів та про успішні справи.
Раду адвокатів Тернопільської області зацікавило питання можливості використання моделі і ресурсів каскадних тренінгів системи безоплатної правової допомоги для підвищення кваліфікації адвокатів та проведення спільних тренінгів та семінарів.
Учасники круглого столу підтвердили, що розробка та впровадження стандартів якості надання БВПД у цивільних та адміністративних справах є необхідною умовою для отримання громадянами якісної, повної та своєчасної правової допомоги. Адвокат, представник Ради адвокатів Тернопільської області у Раді адвокатів України Тарас Будз висловив готовність поділитись своїм досвідом та напрацюваннями у сфері застосування норм цивільного законодавства, та продемонстрував присутнім власну систему систематизації нормативно-правових актів за окремими галузями.
Учасники круглого столу констатували, що стан взаємовідносин між Радою адвокатів Тернопільської області та Тернопільським обласним центром з надання БВПД перебуває на належному рівні, висловили упевненість у конструктивній співпраці в майбутньому.
За результатами круглого столу прийнято рішення започаткувати проведення спільних заходів, в тому числі проведення періодичних робочих зустрічей представників центру, органів адвокатського самоврядування області та адвокатів, та сприяти застосуванню методичних ресурсів каскадних тренінгів системи безоплатної правової допомоги з метою підвищення кваліфікації усіх адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність на території області.