У Тернополі масово почали оформляти опікунство над недієздатними особами. Лише на останньому засіданні виконавчого комітету на розгляд управлінням соціальної політики було винесено чотири проекти таких рішення. Причому всі претенденти – чоловіки. Така ситуація видалась підозрілою для членів виконкому та міського голови, відтак вони на наступне засідання пропонують запросити воєнкома, пише “Номер один”.
Начальник управління соціальної політики міськради Володимир Сулима заявив, що його підлеглі зверталися за роз’ясненням у військкомат і там їх запевнили, що дане рішення не є підставою для звільнення від мобілізації.
Найцікавіше, що опікунство чоловіки оформляють навіть не над прямими родичами, скажімо, бабусею чи дідусем, а над далекими. Так один із чоловіків брав опіку над братом власної дружини, інший – над чоловіком тітки.
Дійсно, ситуація виглядає підозрілою. Особливо враховуючи той факт, що однією з причин звільнення від мобілізації військовослужбовці називають зайнятість постійним доглядом за недієздатними родичами.
Очевидно, що тернополяни шукають юридичної підстави уникнути військової служби, і на це міський голова Сергій Надал відреагував доволі гостро. Мовляв, при винесенні таких рішень на засідання виконавчого комітету слід запросити воєнкома. Нехай він дасть оцінку такій ситуації. Якщо прийняте рішення справді не звільняє тернополян від мобілізації, то нехай одразу ж виписує на вказані прізвища повістки.
Коментар
Володимир Катинський, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату:
– Понад 10 тисяч військовозобов’язаних, які можуть підлягати мобілізації, оформилися по догляду за недієздатними людьми. Зараз прокуратура і служба безпеки перевіряють, яким чином оформляються документи на опікунство. Адже дивно, що напередодні опіку надавали дочки, онучки, а з початком мобілізації документи масово переоформляють на чоловіків, щоб потрапити у категорію тих, кого не мобілізовуватимуть. Ті, хто зловживає цим, будуть притягнені до кримінальної відповідальності. На сьогодні в області відпрацьовано близько 300 адміністративних і 35 кримінальних проваджень за ухиляння від мобілізації. Військові комісаріати мають право складати адміністративні провадження. За кримінальними провадженнями ми готуємо матеріали і передаємо у правоохоронні органи.
Обговорення