Замість повісток до війська прийшли протоколи про адміністративні порушення, та ще й заднім числом. На таке «диво» мобілізації поскаржилися у соцмережах жителі села Струсів, що на Теребовлянщині, пише “Номер один”.
Місцевий житель Ігор Дзвінка розповідає, що 2 лютого у селах Струсів, Варваринці, Барнадівка, Налужжя уповноважені представники Теребовлянського військового комісаріату та місцевої влади розносили місцевим жителям повістки для проходження медичної комісії. Як це вже традиційно відбувається у наших селах, багатьох призовників не застали вдома: хтось, можливо, ховався, а когось і справді не було. Та всіх вирішили загнати під одну греблю: місцеві чоловіки здивувалися, коли через кілька днів отримали поштою протоколи про адміністративні правопорушення.
– У них було сфальсифіковано дані про те, що чоловіки відмовились отримати повістки. Більше того, у протоколах зазначено ще й неправдиві покази свідків таких відмов. Підписи «свідків» на двох сторінках одного й того ж протоколу різняться настільки, що експертизу проводити сенсу не бачу, – каже Ігор Дзвінка.
У документі вказано, що 3 лютого військовозобов’язаний відмовився від отримання повістки і йому в подальшому було повідомлено про притягнення до адміністративної відповідальності. А від надання пояснень чоловік нібито відмовився.
Пан Ігор наголошує, що листи були надіслані 10 лютого, але у них вказувалось, що для розгляду справи потрібно з’явитися у комісаріат 4 числа. Тобто обвинувачені чоловіки фізично не могли виконати цієї вимоги.
– Одразу ж після того, як я отримав такого «листа-щастя», звернувся в міліцію із заявою про злочин та на урядову «гарячу» лінію. Там усе ретельно зафіксували (сповістили реєстраційний № мого звернення) та запевнили, що заяву розглянуть у короткий термін та будуть вжиті відповідні заходи, – розповідає чоловік.
Струсівець виклав у мережу всі документи: листи з протоколами, відповіді на офіційні запити у сільську раду і Теребовлянський райвідділок УМВС.
Струсівська сільська рада повідомляє, що 2 лютого відбувалося оповіщення військовозобов’язаних згідно зі списком, поданим Теребовлянським РВК. «Згідно зі списком оповіщенню підлягало 39 чоловік. Наскільки мені відомо, у цей день було вручено 9 повісток і складено 24 акти на військовозобов’язаних, яким не було вручено повісток по причині відсутності їх за місцем проживання (акти знаходяться у Теребовлянському РВК). Шість військовозобов’язаних залишилися неоповіщеними, так як комісія працювала від ранку до 20 год. 30 хвилин і не встигла їх оповістити», – йдеться в офіційній відповіді сільського голови.
Теребовлянський районний відділ міліції повідомив, що звернення пана Ігоря про неправомірне складання адмінпротоколу зареєстроване і направлене на розгляд у військову прокуратуру Тернопільського гарнізону.
Ігор Дзвінка вважає, що надсилання протоколів заднім числом і незрозумілі підписи свідків тягнуть на кримінал відповідно до статті 366 Кримінального кодексу «Службове підроблення». Чи справді це так, мають з’ясувати відповідні органи.
– Йдеться не про ухиляння від призову, а про законність дій представників виконавчої влади, а саме – працівника військкомату та райвідділу МВС, який нібито був свідком «правопорушення». Такі дії якраз і доводять до того, що громадяни зневірюються у теперішній владі. Хіба за це люди мерзли і гинули на Майдані, щоб замість одних прийшли інші і діяли такими ж методами? – обурюється чоловік.
Обговорення