20 лютого завершується реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2015, а отже, в учасників залишилося трохи більше тижня, аби подати свої документи. У зв’язку з проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбуватиметься за дещо зміненою процедурою, пише “Номер один”.
– У зв’язку з тим, що реєстрація відбувається в он-лайн-режимі, ми маємо можливість регулярно відслідковувати кількість відвідувань сайту центру оцінювання якості освіти. Станом на 10 лютого таких зафіксовано понад 7200. Це приблизно така ж кількість учасників, як і минулого року. Втім у абітурієнтів є ще 10 днів, і ми сподіваємося, що кількість зареєстрованих збільшиться. З іншого боку, не можна казати, що це остаточні дані. Адже учасникам потрібно не тільки зареєструватися на сайті, а й надіслати пакет документів у реєстраційний центр. Чи усі зареєстровані в он-найн-режимі це зробили, наразі сказати важко. Поряд з тим ІЦОЯО надрукував уже понад три тисячі сертифікатів і кожного дня ця цифра збільшується, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.
Загалом цьогоріч учасники ЗНО матимуть можливість скласти не більше чотирьох тестів з переліку предметів ЗНО, до якого включено 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька, іспанська та російська мови. Тести з української мови і літератури, а також математики матимуть два рівні складності.
Реєстрація осіб, які братимуть участь у зовнішньому оцінюванні, відбувається впродовж трьох етапів. На першому етапі абітурієнти мають сформувати та оформити реєстраційну картку. Для цього особі, яка бажає зареєструватися, потрібно відкрити сторінку “Реєстрація – 2015”, розміщену на сайті ІЦОЯО, та, ввівши реєстраційні дані, сформувати реєстраційну картку.
Оформити її можна самостійно або звернувшись за допомогою до пункту реєстрації чи загальноосвітнього навчального закладу. Окрім загальних реєстраційних даних, учасник тестування при реєстрації має зазначити інформацію про населений пункт, де він перебуватиме у день проведення ЗНО з української мови і літератури (тестування буде проведено 24 квітня). З урахуванням цієї інформації буде здійснюватись закріплення учасника за пунктом проведення зовнішнього оцінювання з української мови і літератури.
Другий етап реєстрації на ЗНО передбачає надсилання до регіонального центру реєстраційних документів. Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів подаватимуть його до свого загальноосвітнього навчального закладу. У свою чергу школи формуватимуть списки осіб, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО, та надсилатимуть їх за адресою регіонального центру, який обслуговує відповідний регіон. Інші особи надсилатимуть реєстраційні документи безпосередньо до регіонального центру своєї області.
Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером сертифіката та PIN-коду.
Також організатори передбачили для учасників можливість внесення змін шляхом перереєстрації. Це можна зробити до 1 квітня 2015 року.