«Бог і Шевченко: як розуміти імена Божі та віру поета?». Видання з такою назвою репрезентував у Тернополі знаний богослов і публіцист отець Михайло Пастух.
Книга вийшла під його науковим псевдонімом Михаїл Шевченків, який відображає ставлення автора до творчості великого поета.
Нова книга автора – результат багаторічного дослідження проблематики цієї теми. Його завданням було переосмислити значення Бога у творчості Тараса Шевченка і довести, що Всевишній постає у його віршах не якимось аморфним поняттям, а реальним, істинним Господом, у що щиро вірив поет. Слово «Бог» згадується у Кобзарі 35 разів.
О. Михаїл: «Бог допоміг мені ці речі збагнути. Моє завдання було як науковця – дивитися нейтрально».
У радянські часи постать Шевченка і його творчість тодішня влада намагалася використовувати у цілях своєї атеїстичної пропаганди. Твори поета потрапляли під пильне око цензури, яка ретельно вивчала їх, безжалісно викреслюючи з поезій «неугодні» слова і навіть цілі речення.
Нову книгу отця Михайла Пастуха називають відкриттям у шевченкознавстві.
Микола Ткачук, рецензент книги, доктор філологічних наук, професор ТНПУ ім. В. Гнатюка: «В Шевченкознавстві – це велика праця. Отець Михаїл зумів представити багатогранний аспект цієї проблематики».
Михайло Ониськів, літературознавець, журналіст: «Автор книги уміє розплющити читачеві очі на всю правду. Він об’єктивно і чесно докопується істини, він показує те, що до нього не зробив ніхто».
У нелегкий для України час «Кобзар» має зайняти почесне місце у бібліотеці кожного українця, – зазначив владика Василій Семенюк: «Сьогодні нам, українцям є необхідно відкрити для себе правдиве бачення постаті Шевченка».
Книга викликала справжній ажіотаж у тих, хто цікавиться постаттю Тараса Шевченка.
ТОДТРК
Обговорення