На прохання Міністра внутрішніх справ, Арсена Авакова, хочу проінформувати українських і зарубіжних інвесторів про те, що шахраї обманюють і обкрадають тих, хто хоче вкладати в Українську економіку, – будуть знайдені і притягнуті до відповідальності у відповідності з Законом, де б вони не знаходилися! – пише на своїй сторінці ФБ народний депутат України Антон Геращенко.
Сьогодні нарешті громадянин Гута, який шахрайським шляхом привласнив гроші восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну понад 100 мільйонів доларів, оголошений у міжнародний розшук по лінії Інтерполу.
Всього ж, за даними слідства, Агрохолдинг «Мрія» і його генеральний директор Микола Гута до серпня 2014 мав перед українськими та іноземними кредиторами фінансові зобов’язання в обсязі 1,3 млрд доларів. Набравши кредитів, Агрохолдинг «Мрія» оголосив про неможливість їх погашення.
Тим не менш, в жовтні Агрохолдинг отримав позитивні результати аудиторської перевірки однієї з іноземних аудиторських компаній – як тепер з’ясувало слідство, на підставі фальшивих і підроблених бухгалтерських звітів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одного з власників агрохолдингу “Мрія” оголосили в розшук
Коли засмучені кредитори звернулися в правоохоронні органи, грошей на рахунках фірми вже не було, а громадянин Гута, за даними прикордонників, на особистому автомобілі перетнув державний кордон України та Євросоюзу.
Головне слідче управління МВС відкрило кримінальну виробництво за підозрою в заволодінні фінансових коштів шахрайським шляхом в особливо великих розмірах.
14.01.2015 – громадянин Гута оголошено у державний розшук, 15.01.2015 – Печерський районний суд дав дозвіл затримати підозрюваного з метою подальшого утримання під вартою, 17.01.2015 – МВС передало матеріали з проханням про оголошення в міжнародний розшук у Робочий апарат Інтерполу.
Сьогодні – через 3 дні – громадянин Гута оголошений в міжнародний розшук і має «червону картку» Інтерполу.
В даний час слідчі органи, крім іншого, направили до суду клопотання про негайне накладення арешту на майно кампаній, які входили в Агрохолдинг, і готову продукцію – щоб не допустити їх продажу «по чорному» і мати резерв для відшкодування кредиторам хоча б частини збитку.
Слідчі дії тривають і щодо решти співробітників Агрохолдингу і їх причетності до шахрайських схем.
Міністерство внутрішніх справ і далі робитиме все необхідне для захисту українських та іноземних інвесторів, – підсумовує нардеп.
Обговорення