У кожному місті є пам’ятка, яка за довгі роки стає улюбленим місцем для зустрічей і призначення побачень городян. Це може бути пам’ятник відомої особистості, центральна площа або, що буває дуже навіть часто – головні міські годинник. А якщо ці години унікальні за своєю будовою і оповиті цікавими історичними подіями, то зустрічатися біля них стає ще приємніше! Саме такі ексклюзивні тристоронні годинник знаходиться недалеко від центральної площі затишного і дуже красивого українського міста Тернополя.
Ще в довоєнні роки в Тернополі вже стояли подібний годинник, але під час військових дій навесні 1944 року вони, на жаль, були повністю знищені. Сьогодні, через сімдесят років, влада міста вирішила відновити цю історичну цінність, і у вересні 2014 року на тому ж місці було встановлено й урочисто відкрито сучасний аналог унікального твору годинникового мистецтва. Ще більше цікавих місць і пам’яток ви знайдете на RuTravel24.Ru.
Незвичайність цієї пам’ятки полягає в тому, що це другий в світі тристоронні всесезонні годинник з відкритими стрілками: перші перебувають у французькому місті Ам’єн. Механізм у таких годинників дуже складний, тому що складається з чотирьох рівнів і безлічі деталей, тому його створення вимагає від годинникаря неабиякого майстерності. За таку непросту роботу взявся львівський майстер годинникових справ Олексій Бурнаєв, який успішно впорався з поставленим завданням.
Ескіз тристоронніх годин розроблявся на основі старовинних креслень і фотографій, які дивом вціліли під час війни, тому зовнішній вигляд сучасної конструкції дуже нагадує колишню. Але, звичайно ж, при виготовленні годин були застосовані і сучасні технології – наприклад, точний час на них встановлюється за допомогою супутника. Не забули розробники і про вечірнє освітлення: у темний час доби всі три циферблата красиво підсвічуються зсередини, виконуючи роль своєрідного орієнтира для городян.
Відновлення такого цінного історичного пам’ятника стало важливою подією для Тернополя, а один з французьких сайтів ще на стадії розробки годин відніс їх до списку «Світового годинного спадщини».
terra-z.ru
Обговорення