06 грудня у Теребовлі відбулося відкриття меморіальної дошки Герою України, уродженцю села Залав’є Теребовлянського району Віктору Семчуку, котрий 19 червня загинув у боях під Ямполем та Закитним на Донеччині. 23-річний хлопець був розвідником-снайпером розвідувального відділення штабного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ. Вшанувати загиблого Героя зібралися представники влади області, району, духовенство, односільчани, рідні, вчителі та друзі.
Як повідомили у прес-службі ТОДА, меморіальну дошку встановили на фасаді Теребовлянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, де навчався хлопець. Після освячення дошки, присутні вшанували пам’ять загиблого хвилиною мовчання.
«Сьогодні Україна відзначає День Збройних Сил України, але лише зараз, через кров тих, хто воює на сході, український народ осягнув, що значить для держави захист, – зауважив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра. – Разом з тим, ця війна перетворює українсьий натовп кріпаків у націю Героїв. Українці усвідомили, що якщо вони не зможуть захищати свою сім’ю, родину та близьких, нас і надалі будуть заганяти у кріпацтво. Прийшов час героїчних вчинків та звитяг».
Леонід Олексійович подякував батькам хлопця за добре виховання та зазначив, що допоки в Україні є такі, як Віктор, у держави є майбутнє.
«Віктор Семчук, котрий поклав життя за українську незалежність та свободу, є гідним прикладом для наслідування учням, які вчаться у школі. Кожного дня, коли ви приходитимете сюди, пам’ятайте, що тут вчився Герой України. Його приклад не дасть вам робити хибні вчинки, чи поводити себе негідно», – наголосив Леонід Бицюра.
За словами автора-виконавця меморіальної дошки, члена Національної спілки художників України Миколи Шевчука, ідея створення дошки належить однокласникам загиблого.
«Віктор був всебічно обдарованою людиною. Він займався живописом, писав поезію та прозу, читав наукову літературу, – розповів Микола Шевчук. – На жаль, він був одним з перших із нашого краю, хто загинув у зоні АТО, а міг би бути першим у науці, мистецтві чи літературі».
Художник зазначив, що дошку робив на основі фотоматеріалів, які йому надали близькі Віктора. Загалом робота зайняла місяць часу. Вага всієї дошки –близько 200 кілограмів. Також він подякував волонтерам з Громадського обєднання «Теребовлянська вежа», котрі допомогли монтувати дошку.
Обговорення