• Останні
  • У тренді

Художнику-іконописцю з Тернопільщини присвоєно звання Заслуженого майстра народної творчості України

03.12.2014
Смерть дитини через лікарську помилку: лікарню в Тернополі зобов’язали відшкодувати матері більше 2 млн гривень

Смерть дитини через лікарську помилку: лікарню в Тернополі зобов’язали відшкодувати матері більше 2 млн гривень

18.08.2025
Повертайся з СЗЧ. На тебе чекають!

Повертайся з СЗЧ. На тебе чекають!

18.08.2025
У Тернополі швидка відмовила у допомозі непритомному: врятувала поліція

У Тернополі швидка відмовила у допомозі непритомному: врятувала поліція

18.08.2025
На новому мосту на Тернопільщині виявили серйозні недоліки

На новому мосту на Тернопільщині виявили серйозні недоліки

18.08.2025
Гектар землі на Тернопільщині коштує 55,7 тис. грн

Ціни на землю в Україні стрімко зростають: скільки зараз коштує гектар

18.08.2025
Дмитро Чеверда

Задонатив на ЗСУ 25 мільйонів: історія тернопільського айтівця

18.08.2025
Тернопільська компанія побудує асфальтобетонний завод на Закарпатті

Тернопільська компанія побудує асфальтобетонний завод на Закарпатті

18.08.2025
Автотроща біля Тернополя: у поліції розповіли деталі

Автотроща біля Тернополя: у поліції розповіли деталі

18.08.2025
Державний архів

Держархів Тернопільщини отримав документи про український повстанський рух

17.08.2025
сеньйор-помідор

У селі Нападівка сім’я Сидоруків вирощує ціле царство сеньйорів-помідорів

17.08.2025
Світлана Дзюма-Чан

Жінку з Тернопільщини сфотографував відомий китайський фотограф, який знімав Джекі Чана

17.08.2025
Медовий торт

Рецепт медового торта з фісташками, вишнею та лимонним кремом

17.08.2025
Понеділок, 18 Серпня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Художнику-іконописцю з Тернопільщини присвоєно звання Заслуженого майстра народної творчості України

Опубліковано Газета Місто
03.12.2014

Володимир ШерстійХудожнику-іконописцю з села Гнилички Підволочиського району Володимиру Шерстію присвоєно звання Заслуженого майстра народної творчості України. Відповідний указ Президент України Петро Порошенко видав з нагоди 23-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року. 

Довідково: Шерстій Володимир Михайлович народився 11 вересня 1960 року у селі Гнилички Підволочиського району Тернопільської області. Здобув освіту в галузі образотворчого мистецтва. Походить з родини, у якій були іконописці, зокрема відомий на початку ХХ століття іконописець Степан Зозуля. З дитинства його оточували картини та ікони на релігійну тематику, тому звичайно, Володимир обрав собі шлях роботи у галузі іконографії. Стиль письма ікон Володимира Шерстія є намаганням відродити способи письма давнього українського Візантійсько-Руського чину. З використанням як древніх традицій, так і сучасних напрацювань в галузі іконографічного мистецтва.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

В'ячеслав Негода

Голова Тернопiльської ОВА закликав утриматися вiд розважальних фото в соцмережах пiд час вiйни

19.06.2025
Ольга Навроцька

«Запали свічку, замість нарікати на темряву»: тернополянка Ольга Навроцька отримала звання «Берегиня України»

18.06.2025

Вміння малювати ікони Володимир Шерстій успадкував від дідуся Степана Максимовича. Той розписував церкви та займався сакральним живописом. Щоправда, передалося уміння через гени, адже дідусь помер ще до народження внука. Пан Володимир пригадує, як під час вступного іспиту треба було скласти орнамент із заданих фігур. Він довго працював над цим завданням. І склав хрест, звичайно, після цього провалив іспит. Розповідає, що створив фігуру інтуїтивно, так, наче з пам’яті. З того часу вже багато води сплило. Роботи іконописця є майже на всіх континентах, а кількість робіт перевалила за сотню. Пише “Вільне життя плюс”
ArticleImages_35150_vecheria_sherstiukЛики митця відрізняється від тих, що ми звикли бачити на іконах. Адже для візантійського стилю не характерна портретна манера. На них — образи із видовженими обличчями, великими очима, маленьким ротом, вони мало схожі на живих людей. На жаль, цей стиль сьогодні не на вершині популярності.
— На таких іконах постає не плотська, а духовна краса, — пояснює Володимир Шерстій. — Велич не грішного тіла, а образу. Всі риси ликів є глибокосимволічними. Великі очі символізують потойбічний погляд, маленький рот — скорботу за світом. Хочу відродити традиції давнього іконопису. Такий стиль був характерним для чотирнадцятого-п’ятнадцятого століть. Після хрещення Русі до нас приїздили візантійські майстри. Вони вчили наших, і ті скоро перебрали їх уміння, проте доповнили їх українським колоритом. Наші іконописці витворили самобутній та неповторний стиль. Вони не стали епігонами візантійського мистецтва.
Цікаво, що перша виставка ікон майстра відбулася у Бразилії.
— Це дуже самобутня країна, — розповідає пан Володимир. — Там живе багато мігрантів з України. Спершу людям було незвично бачити мої ікони. Така манера була їм чужа. Проте коли я розповів їм про символіку ікон, пояснив, чому святі зображувалися так, а не інакше, вони полюбили ці лики, приходили і дивилися на них із захопленням. До слова, разом із собою вони вивезли багато літератури про живопис. Одного разу в церковній книгозбірні я знайшов стару книгу, де йшлося про ікони. Звідти дізнався про їх історію, вона дуже сильно вплинула на мене і переконала в тому, що я правильно вибрав стиль візантійського живопису, як питомо української традиції.
Роботи майстер створює на дереві. А це теж додає специфіки. Адже малюванню передує довгий процес підготовки «полотна». Треба приготувати дерево, левкас, позолоту. Майстер розповів, що всі дошки, на яких малює, — соснові, їм не менше вісімдесяти років. Але особливість їх полягає в іншому — це фаціяти, якими була оббита хата майстра.
— Одного разу як спробував малювати на такій дошці, то так і продовжую, — посміхається художник. — Уже майже всі використав.
Малювання ікон вимагає специфічного настрою. І хоча пан Володимир не постить перед тим, як творити картину, але каже, що молитва перед тим, як братися за пензель, обов’язкова.
— Дуже часто маю таке відчуття, ніби моєю рукою хтось водить, — пояснює він. — Такі роботи не можна починати без натхнення, почуття внутрішнього спокою, квапитися тут категорично заборонено. Процес, та й самі твори, мають дихати спокоєм. Малюючи, хочу, щоб людина, споглядаючи лики, відчувала приємні емоції, тепло. Саме тому ніколи не використовую для робіт холодних кольорів, а дерево провощую, аби й воно було приємним на дотик.

Читайте нас в Google News
Теги: Володимир Шерстійзаслужений майстер народної творчостітернопільські новини
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

Нацгвардійці у Тернополі вшанували «плачучу» ікону

Нацгвардійці у Тернополі вшанували «плачучу» ікону

16.06.2025
У спортшколі Тернополя тренерка говорить до дітей ворожою мовою

У спортшколі Тернополя тренерка говорить до дітей ворожою мовою

13.06.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50% Літній розпродаж в INSHOES – знижки до 50%

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На Тернопільщині відбувся XXIV Міжнародний фестиваль лемківської культури Дзвони Лемківщини 18.08.2025
  • Діти захисників з Тернополя вирушили на відпочинок до Швеції 18.08.2025
  • Сергій Надал на фронті до Дня Тернополя вручив відзнаки воїнам 105 бригади ТрО (відео) 18.08.2025
  • Помер захисник з Бережанщини Степан Паньків 17.08.2025
  • У Бучачі відбулися урочистості з нагоди Дня молоді 17.08.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.