Громадська організація «Європейська галицька асамблея» провела публічні дебати на тему «День Галичини».
У конференцзалі готелю «Тернопіль» зібралися представники громадськості та історики, котрі обговорили можливі дати відзначення «Дня Галичини».
– Таке свято дасть поштовх для розвитку ідентифікації галичан, а крім того, може стати джерелом залучення додаткових коштів для розвитку краю, – відзначив модератор бесіди Ярослав Качмарський.
Після обговорення учасники дебатів зупинилися на кількох подіях, котрі стали знаковими для Галичини, а тому можуть бути обрані як варіанти для відзначення дня Галичини. Зокрема, це дати, прив’язані до битв квітня-травня 1099 року, створення Головної Руської Ради, видання альманаху «Русалка Дністрова», створення легіону українських січових стрільців та Листопадового чину.
— Зараз спостерігається в чомусь здоровий, в чомусь нездоровий розвиток регіоналізму в Європі. Як на мене, це прекрасно, коли галичани мають галицьку, волиняки – волинську, а поліщуки — поліську ідентичність. Таке свято як день Галичини може стати туристичною родзинкою, та святкуванням, котре актуалізує спільну ідентичність жителів певного регіону, – письменник, краєзнавець Борис Явір.
Про європейський приклад святкування відгукнулася історик Марічка Юрчак:
— Є два яскраві приклади святкування днів регіонів у Європі. У Шотландії це день перемоги над військом короля Едуарда. У Каталонії – день втрати незалежності. Але варто зауважити, що Каталонія та Шотландія є адміністративними утвореннями. А як визначити, який населений пункт й коли буде святкувати день Галичини? Це може буде лише особистий вибір.
Обговорення