Шість недіючих годинників, які раніше інформували тернополян про точний час, знайшов на вулицях міста Антон Марчевський, який опікується групою Урбаністика Тернополя.
Наразі вони усі просто вкриваються пилом. Деякі вже давно відпрацювали своє.
Водночас годинник на «Універмазі» був досить практичним і незрозуміло, чому його відключили.
Власне він і відкриває добірку годинників, про які написав Антон Марчевський.
«1. Два інформаційні табло (в напрямку бульв. Шевченка та вул. Руська), що на даху “Центрального універмагу”. Був звуковий супровід (а-ля куранти). Працювали з 1980-х до початку 2000-х.
2. Інформаційне табло на колишньому “Будинку природи” (ву. Князя Острозького, 14). Не діє щонайменше 20 років.
3. Інформаційне табло, що на даху адмінкорпусу підприємства “Текстерно” (вул. Текстильна), працювало приблизно до другої половини 2000-х.
4. Інформаційне табло на даху “Тернопільстандартметрології” (вул. Оболоня). Ним користувались працівники та відвідувачі центрального ринку та міжміського автовокзалу. Не діє щонайменше 20 років.
5. Недіюче інформаційне табло (час, дата, температура, тиск, радіація) на фасаді гуртожитку за адресою: вул. Макаренка, 2. Не діє приблизно із середини 2000-х.
6. Недіючий стрілочний годинник на фасаді колишнього гуртожитку (?) цукрового заводу, що на вул. Микулинецькій.
7. Скульптурна композиція з металобрухту і недіючих кімнатних годинників з рекламою ресторану, що неподалік (вул. Танцорова). Автор витвору – Сергій Кузнєцов. Тут аж проситься, щоб годинник, який увінчує композицію, працював».
Обговорення