Гарбуз — це один з найяскравіших і накорисніших овочів. Ті, хто регулярно вживають в їжу гарбуз не можуть поскаржитися на здоров’я, тому що він дійсно допомагає при багатьох захворюваннях, а також надає неймовірно потужну профілактичну дію. Якщо ви хочете наситити своєї організм вітамінами, корисними речовинами, то не треба бігти в аптеку за хімією. Краще купіть гарбуз і освойте кілька рецептів її приготування — це принесе набагато більше користі. Величезний плюс гарбуза полягає в тому, що її можна їсти в будь-якому вигляді. З гарбуза можна приготувати сік, кашу, оладки, гарнір до м’яса, зі свіжого гарбуза корисні насіння, за своїми характеристиками неоціненно і гарбузове масло.
Гарбуз багатий на вітаміни С, В, В2, РР, а також каротин, білок, клітковину, мінеральні речовинами : солі калію, кальцію, магнію і цукру
Гарбуз чудово позбавляє від шлаків, токсинів, холестерину, виводить зайву рідину, покращує роботу кишечника. Регулярне вживання гарбуза допоможе вам уникнути запорів, отруєнь, набряків, хвороб сечовивідних шляхів, позбавить від метеоризму, колітів, подарує рівний колір обличчя, рум’янець. Гарбуз рекомендують їсти при подагрі, різноманітних хворобах кишечника і жовчного міхура.
Завдяки вітаміну А, гарбуз корисний при загоєнні ран, виразок та опіків. Для цього прикладайте розтертий м’якуш цієї ягоди у вигляді компресу на на 2-3 години вранці і на ніч – до ранку.
Також надзвичайно корисним є гарбузове насіння, воно містить ліноленову кислоту, яка зміцнює артерії. Застосування гарбузового насіння після їжі дозволить поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту.
Гарбузове насіння будуть також дуже корисні при нестачі заліза, магнію, цинку. У Китаї гарбузове насіння вважають засобом від депресії.
Гарбузове насіння дуже корисні чоловікам – перевірений засіб від простатиту. Для профілактики захворювання досить з’їдати по 60-70 зерен на день. Насіннячка допомагають скоротити ризик захворювання на рак передміхурової залози.
Завдяки вмісту калію, гарбузовий сік допомагає вивести зайву воду з організму. Бажаєте усунути набряки або нормалізувати роботу кишечника? Приготуйте собі склянку свіжого гарбузового соку. Це відмінний сечогінний і проносний засіб, причому без жодних побічних ефектів. У гарбузовому соку міститься вітамін – Т, який допомагає зупинити кровотечу. Т.ч. сік необхідний тим, хто страждає кровоточивістю, наприклад, ясен.
Гарбуз корисний для всіх, хто хоче «підживити» очі і поліпшити зір. А все завдяки вітаміну А.
Гарбузовий сік добре поєднується з морквяним і яблучним. Розводите його в пропорції 1:1:1. Пийте гарбузовий сік по склянці: краще вранці і вдень за 30-40 хв перед їжею.
Протипоказання до гарбузі
Гарбуз – дуже м’який овоч, тому протипоказань, крім індивідуальної нестерпності, немає. Споживайте гарбуз і будьте здорові!
Обговорення