Крім всіх своїх смакових якостей, малина має ще й багатьма корисними та цілющими (лікувальними) властивостями. Це обумовлюється наявністю в ній великої кількості необхідних для всього організму людини вітамінів, речовин і мікроелементів.
Корисні властивості малини полягають у наявності в її ягодах цукрів (від 5 до 10%), в основному добре засвоюваних в організмі будь-якої людини, таких як глюкоза і фруктоза, які є відмінним джерелом енергії. Органічні кислоти, що входять до складу малини в кількості 2-3% активізують обмінні процеси і підсилюють відділення жовчі. Зокрема, саліцилова кислота, яка присутня в ягоді у великій кількості, так само відіграє велику роль жарознижуючий засіб, аскорбінова кислота добре зміцнює імунітет і стінки судин, а жирні кислоти перешкоджають розвитку атеросклерозу і багатьох інших хвороб
Корисні властивості малини полягають також у тому, що в ній присутній фолієва кислота, яка дуже корисна при підготовці жінок до вагітності, а також у період самого виношування дитини. Клітковина, що входить до складу ягід в кількості 5-6% сприяє хорошому стимулювання процесу травлення, а також при лікуванні запорів.
Мідь, що міститься в малині в достатній кількості, корисна при нервових перенапруженнях і стресах, а йод служить профілактичним і лікувальним засобом при порушеннях ритму серця і атеросклерозах. Також при загальних хворобах серця і при порушеннях серцевого ритму допоможе знаходиться в малині калій.
Корисні властивості малини використовуються дуже широко при застуді, грипі і кору. Для лікування можна приготувати такий звичайний настій: 1 ст. окропу залити 3ст.л. ягід, укутати і настоювати 1 годину. Такий чай потрібно готувати і пити кілька разів на день. А при запаленні гортані і ангіні корисний такий настій: 4ч.л. ягід залити 2 ст. окропу, після чого укутати і протягом 2-3 годин наполягати. Їм можна полоскати горло, а так само приймати всередину теплим 4 рази на день по півсклянки.
Також малина має потогінний властивостями, що дуже корисно для всіх людей, які страждають на гіпертонічну хворобу. Потогінний чай готують так: заварити 5-6ст. л. сухих ягід трьома склянками окропу. П’ють гарячим, лежачи під ковдрою і бажано протягом 30 хвилин залишатися там, для збереження тепла організму.
Корисні властивості малини дуже широко використовуються при недокрів’ї, цукровому діабеті та хворобах нирок (володіє хорошим сечогінним властивістю). Крім того, малина має антитоксичну (завдяки наявності пектину і слизу) і зупиняють кров дією. А її протимікробну і протизапальну дію обумовлено наявністю ефірних олій.
Дуже корисна малина для жінок, оскільки позитивно позначається на стані і якості шкіри завдяки вітамінам А, В2, РР і Е. А так же ще можна вживати малину як засіб, що поліпшує апетит.
Обговорення