2-5 липня на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського відбулося засідання Ради студентського самоврядування при Міністерстві охорони здоров’я України.
Захід складався із низки тренінгів з розвитку управлінських навичок для представників органів студентського самоврядування вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів. У ньому взяло участь 11 студентів зі всіх медичних університетів України.
«Ініціатором проекту виступило братство гармонійного розвитку із однойменною назвою «Сходи в майбутнє». До нього долучилися Асоціація бізнес-тренерів, коучів і консультантів України, фонд громади Приірпіння, Асоціація фондів України, корпорація «Юрія-фарм». Підтримує проект Міністерство охорони здоров’я», – додав Андрій Мірошниченко.
Чотири медичних університети також стали партнерами цього проекту, зокрема це стосується Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, Української медичної стоматологічної академії (Полтава), Луганського державного медичного університету та Національного медичного університету імені О.Богомольця (Київ).
Цікавим для студентів був підхід Республіки Польща щодо працевлаштування. «За умови відсутності направлень на роботу Державний лікарський/стоматологічний кінцевий екзамен (LEK/LDEK) відіграє в подальшому вирішальну роль у майбутньому виборі спеціалізації базується тільки на результатах цього випробування та пошуку місця роботи. Чим вищий бал, тим престижнішу спеціалізацію та місце стажування має право вибрати собі стажист без впливу зовнішніх чинників. Цей іспит можна перескладати декілька разів.
Не менш цікавим для молоді був і грузинський досвід реформ..
-У Грузії діє страхова медицина. Держава визначила гарантований мінімум на надання медичної допомоги і страхує всіх громадян згідно із цим мінімумом. Окрім того, страхова компанія має державну форму власності. Мінімальною страховкою передбачено повне медичне забезпечення лікування всіх гострих станів: апендицит, інфаркт міокарда, стенокардія та інші. Якщо людина потрапляє в лікарню в такому стані, то вона забезпечена всім необхідним. А ось планові обстеження та лікування потребують додаткового страхування. Завдяки цьому в Грузії запрацював ринковий механізм у медичній галузі і конструктивна конкуренція між медиками, – розповів ректор ТДМУ Леонід Ковальчук. Він , до речі, є Почесним професором Тбіліського державного медичного університету.
Учасники зібрання сподіваються, що участь у тренінгу дасть йому можливість у майбутньому втілювати у життя власні проекти.
Обговорення